پرداخت ۱۳۰۰ میلیارد تومان پاداش به خوش‌مصرف‌ها

مدیرکل امور انرژی صنعت برق گفت: امسال برای نخستین بار ۲ میلیون مشترک پله‌های مصرفی خود را کاهش دادند و از مصرف بالای الگو به حد الگو رفتند.

به گزارش شهروند آنلاین، «عبدالامیر یاقوتی» امروز در نشست خبری در حاشیه دومین روز از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران افزود: مشترکان تا ۲ برابر الگو نیز نسبت به رعایت مصرف برق اقدام کردند و در همین اثر کاهش پله مصرفی داشتند.

مدیرکل امور انرژی صنعت برق گفت: امسال و پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، تنها سالی بود که بخش خانگی با کاهش مصرف خوب روبه‌رو شد.

یاقوتی درباره اقدام‌های انجام شده برای تابستان امسال، خاطرنشان‌کرد: برنامه ریزی‌ها از قبل انجام شده و همه مجموعه‌ها از وظیفه خود آگاه بودند.

او اظهار داشت: علاوه بر آن، ارتباط خوبی هم با همه سازمان‌های مرتبط با وزارت نیرو برقرار و با بخش کشاورزی هم همکاری مناسبی انجام شد.

مدیرکل امور انرژی صنعت برق گفت: اقدام‌های انجام شده در بخش صنعت سبب شد نزدیک به هشت درصد رشد در این بخش محقق شود و حتی در برخی روزهای گرم سال برق بیشتری مصرف داشتند.

او گفت: ۳۲۰ هزار حلقه چاه کشاورزی وجود دارد که از برق استفاده می‌کنند و بار قابل توجهی به شبکه تحمیل می‌کنند و با جابه‌جایی ساعت‌های مصرف ۲۵ درصد از بار شبکه کاسته شد.

یاقوتی به همکاری بخش اداری و بانک‌ها اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه هیات دولت، مقرر شد این بخش در ساعت اداری ۳۰ درصد و در ساعت غیر اداری ۶۰ درصد کاهش مصرف داشته باشد که اثر بسیار خوبی داشت.

این مسئول اظهار داشت: علاوه بر اینها مولدهای اضطراری به خدمت گرفته شد و بکارگیری این روش ها سبب شد تابستان امسال به خوبی سپری شود.

او افزود: بخش خانگی یکی از نقاط عطف در تابستان امسال بود به گونه‌ای که سرانه مصرف این بخش نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش یافت که دستاورد مهمی است.

مدیرکل امور انرژی صنعت برق گفت: طرح اعمال تعرفه‌ها که بهمن‌ماه پارسال اجرا شد و همچنین طرح تشویق مشترکان، دو عامل مهم کاهش مصرف بود.

او ادامه‌داد: امسال مشترکان پرمصرف شناسایی شده و برای آنان پیامک ارسال شد که در کاهش مصرف بسیار موثر بود.

یاقوتی بیان‌داشت: طرح تشویق مشترکان هم اثرخیلی خوبی داشت و سبب سوق مشترکان به سمت کم مصرفی شد.

او خاطرنشان‌کرد: اختصاص ۵۰۰ تومان به ازای هرکیلووات ساعت کاهش مصرف، مشترکان زیادی را به مدیریت مصرف ترغیب کرد.

این مسئول افزود: مجموع این دو طرح سبب شد در ۶ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در ماه‌های گرم، سه درصد کاهش مصرف برق داشته باشیم.

مدیرکل امور انرژی صنعت برق گفت: در سال های گذشته پنج درصد رشد مصرف داشتیم، اما امسال نه تنها رشد اتفاق نیفتاد بلکه کاهش مصرف رقم خورد و نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پاداش خوش‌مصرفی پرداخت شد.

او اضافه‌کرد: در سال جاری نزدیک به ۸۰ درصد مشترکان زیرالگوی مصرف بودند و ۴۰ درصد آنان مشمول پاداش شدند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.