بازداشت ۳۲۱ مجرم در تهران

سردار رحیمی خبر داد:

۳۲۱ نفر از مرتکبان جرائم مختلفی چون زورگیری، سرقت، آدم‌ربایی، قتل و … در طرح پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شدند. این در حالی است که در دو ماه اخیر و در پی بروز ناآرامی در نقاط مختلفی از پایتخت و کشور وقوع جرائم افزایش و کشفیات پلیس نیز کاهش داشته است.

به گزارش شهروندآنلاین؛ سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در اجرای پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی گفت: «پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی در سال‌جاری به اجرا درآمد. در جریان آن ۳۲۱ نفر از سارقان زورگیر، موبایل‌قاپ، خودرو، منزل، محموله و … همچنین دیگر مرتکبان جرائمی مانند، جعل، کلاهبرداری، قتل و آدم‌ربایی دستگیر شدند. ۲۰۴ نفر از این افراد سابقه‌دار هستند و مابقی برای اولین‌بار دستگیر شده‌اند. در اجرای این طرح ۶۸ باند که برخی از دستگیرشدگان در آن فعال بودند، شناسایی و منهدم شدند. همچنین از دستگیرشدگان در این طرح پنج قبضه سلاح جنگی کشف شده و این افراد تاکنون به دو هزار و ۱۲۸ سرقت اعتراف کرده‌اند.»

انهدام 2 شرکت هرمی

رحیمی از انهدام دو شرکت هرمی با ۳۰ عضو خبر داد و گفت:‌ «از دیگر مواردی که در این پرونده با آن برخورد شد، بازداشت ۲۷ محکوم فراری و تحت‌تعقیب محاکم قضائی بود. 6 باند حرفه‌ای سرقت از منازل هم شناسایی و منهدم شد. انهدام چهار باند سرقت خودرو به‌خصوص سرقت مزدا۳ از دیگر موارد کشف‌شده بود. همچنین در پرونده‌ای سارقان حرفه‌ای تلفن همراه که بیش از یک میلیارد تومان تلفن همراه را به سرقت برده بودند، شناسایی و بازداشت شدند. این افراد گوشی‌های تلفن همراه سرقتی را از طریق مرز نیمروز به کشور افغانستان منتقل می‌کردند. انهدام شرکتی که تحت‌پوشش لیزینگ خودرو از ۲۰۰ نفر کلاهبرداری کرده بود، بازداشت عامل ارتکاب دو قتل که به کشور ترکیه متواری شده بود، بازداشت سارقان موتورسیکلت و … نیز از دیگر موارد رسیدگی‌شده در این مرحله از طرح رعد است.»

افزایش وقوع جرائم و کاهش کشفیات پلیس در ۲ ماه اخیر

او همچنین درباره وقوع جرائم در پایتخت ادامه داد: «در همین راستا نیز ما دوباره و از چندروز پیش فعالیت گشت‌های ویژه پلیس را برای برخورد با جرائم‌خشن و به عنف و … را در پایتخت آغاز کردیم.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین با اشاره به افتتاح بخشی جدید برای تکریم ارباب‌رجوع در پلیس آگاهی گفت: «امروز فضای جدید و مناسب‌سازی ‌شده‌ای در پلیس آگاهی برای رسیدگی به پرونده‌های سرقت و به‌خصوص سرقت از منزل افتتاح شد و ما امیدواریم که خدمات بهتری را به مردم عزیز ارائه کنیم.»

بازداشت ۶۳ اخلالگر ارزی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین در ادامه از کشف بیش از سه میلیون نوع ارز و دستگیری ۶۳ اخلالگر ارزی خبر داد.

او به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اشاره کرد و گفت: «همکاران من در پلیس امنیت اقتصادی به ۳۸ پرونده اقتصادی رسیدگی کرده و ۶۷ متهم را که اقدام به ایجاد اخلال در نظام ارزی کرده بودند مورد شناسایی قرار دادند. ماموران پلیس ۷۳۳ میلیارد تومان از اموال را از سودجویان پس گرفته و به بیت‌المال بازگرداندند، همچنین به ۳هزار پرونده فرار مالیاتی رسیدگی شده و ۱۴ هزار میلیارد تومان از این فرارهای مالیاتی پس گرفته شد. ۱۰۴ متهم در حوزه جرائم اقتصادی و به دلیل ارتکابی همچون قاچاق، رشوه، ارتشاء و … دستگیر شدند.»

سردار رحیمی درباره اقدامات پلیس در حوزه بازار طلا و ارز نیز گفت: «ماموران پلیس امنیت اقتصادی ۹ مرحله طرح برخورد با اخلالگران بازار ارزی را به اجرا درآوردند که در جریان آن ۶۳ نفر از اخلالگران دستگیر شدند.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه در این زمینه ۲۴ پرونده تشکیل شد، افزود: «در مجموع سه میلیون و ۱۴ هزار قطعه انواع ارز به ارزش بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال از این افراد کشف شد.»

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.