علی باقری: همکاری‌ ایران و هند چندجانبه‌گرایی را تحکیم می‌بخشد

معاون وزارت امور خارجه با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های تهران- دهلی‌نو در راستای منافع دو ملت و مقابله با تهدیدات مشترک، همکاری‌های ایران و هند به ویژه در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را تحکیم‌بخش زیرساخت چندجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل خواند.

به گزارش شهروند آنلاین،علی باقری معاون سیاسی وزارت امورخارجه که در چارچوب رایزنی‌های سیاسی وزارتخانه‌های امورخارجه ایران و هند در دهلی نو به سر می‌برد، عصر امروز با «سوبرامانیام جایشنکار» وزیر خارجه هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار پیوندهای تاریخی دو کشور را پشتوانه مناسبات روبه رشد فیمابین در عرصه‌های سیاسی اقتصادی و امنیتی قلمداد کرد و از آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری‌ها در سطوح دوجانبه‌ای و منطقه‌ای خبر داد.

باقری با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین در راستای منافع دو ملت و مقابله با تهدیدات مشترک، همکاری‌های ایران و هند به ویژه در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را تحکیم‌بخش زیرساخت چندجانبه گرایی در نظام بین الملل خواند.

وزیر امورخارجه هند نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت رایزنی‌های مستمر دو کشور از آمادگی هند برای گسترش همکاری‌های فی‌مابین خبر داد و بر لزوم تسریع در بهره برداری از پروژه بندر چابهار تاکید کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.