آخرین وضعیت اجرای رتبه‌بندی معلمان

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۰ درصد از مشمولان، مزایای رتبه یک قانون رتبه‌بندی را دریافت کردند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صادق ستاری فرد با بیان گزارش عملکردی از فعالیت این معاونت در خصوص اجرای رتبه‌بندی ضمن تشکر از پیگیری جدی وزیر آموزش و پرورش و قدردانی از همراهی سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود ۸۰ درصد از مشمولان، مزایای رتبه آموزشیار معلم و حدود ۹۰ درصد از همکاران فرهنگی، مزایای ترمیم حقوق را دریافت کرده اند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: ترمیم حقوق از اول مهر اعمال شده که در ماه‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت و شامل ضریب ریالی ۳۰۰۰ امتیاز و افزایش۱۰۰درصدی حق اولاد و۵۰ درصدی عائله‌مندی است. در خصوص رتبه‌بندی نیز صدور احکام آموزشیار معلم (۴۵ درصد مجموع حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل) برای مشمولین از ۳۱ شهریور۱۴۰۰ اعمال شد، وجوه و معوقات نیز از اول فروردین۱۴۰۱به مدت ۸ ماه پرداخت شده است. با این حال، طبق قانون استخدام کشوری و قانون مدیریت خدمات کشوری، برای همکاران تابع صندوق بازنشستگی کشوری، مقرری ماه اول (افزایش حقوق نسبت به ماه قبل) از ترمیم حقوق و رتبه‌بندی کسر شده است و طبیعتا مقرری ماه اول در زمان واریز معوقات سال۱۴۰۰ دیگر کسر نخواهد شد.

ستاری فرد درباره ادامه برنامه این معاونت بیان کرد: برای جاماندگان یعنی۲۰درصد باقی مانده مشمولان رتبه‌بندی ازجمله منتقل‌شدگان درون دستگاهی و بازنشستگان و ۱۰ درصد باقی‌مانده ترمیم حقوق، احکام صادر و همزمان با حقوق آذر به همراه معوقات پرداختی انجام م‌ ‎شود. همچنین درصدد هستیم با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، معوقات ۱۴۰۰ نیز پرداخت شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به اینکه در چندماه گذشته علی‌الحسابی به میزان تقریبا۵۰ درصد از معادل ریالی رتبه آموزشیار معلم برای مدت ۹ ماه (۶ ماهه سال۱۴۰۰ و ۳ ماه ۱۴۰۱) واریز شده است، در فیش حقوقی، این کسور تحت عنوان برگشت جبرانی منظور شده است.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران عزیز فرهنگی نگران عدم صدور احکام یا کسورات قانونی هستند، افزود: جای نگرانی نیست قطعا در پرداخت بعدی همه مشمولان لحاظ خواهند شد. البته در کنار پرداخت معوقات، طبعاً کسر معوقات هم خواهیم داشت که شامل مقرری ماه اول، برگشت جبرانی (مجموع علی‌الحساب ۳ ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۱، که قبلا به حساب همکاران واریز شد و برای آنکه اعمال رتبه‌بندی در یک ماه ۲ بار منظور نشود، در فیش صادره این عبارت قید شده است) سهم مالیات، بیمه و صندوق بازنشستگی است.

به زبان ساده، خالص دریافتی این ماه همکاران شامل، اختلاف حقوق آبان ماه و مجموع معوقات مزایای رتبه آموزشیار معلم ۸ ماه نخست ۱۴۰۱و نیز۲ماه ترمیم حقوق مهر و آبان با علی‌الحساب ۳ ماه واریز شده، مقرری ماه اول و سایر کسورات قانونی است. بر این اساس چنانچه همکاری، نسبت به صدور حکم یا مفاد مقرر در فیش حقوقی اعتراضی دارد، به واحد‌های اداری و مالی منطقه منتقل کنند.

ستاری‌فرد در پایان ضمن تشکر از همراهی و همکاری شبانه‌روزی همکاران خود در ستاد، استان‎ها و مناطق افزود: برخی مناطق و استان‎ها در صدور احکام بسیار خوب عمل کردند، اما متاسفانه برخی از مناطق از فرصت آبان، آنچنان که انتظار داشتیم، استفاده نکردند بنابراین باید در ۲ هفته پیش‌رو دوچندان تلاش کنیم تا مزایای رتبه‌بندی را به طور کامل مستقر کنیم و به طور موازی ارزیابی و تعیین امتیاز رتبه افراد نیز دنبال شود، نکته قابل توجه اینکه همچنان که قبلا تاکید و تصریح شد مسئولیت صدور احکام رتبه‌بندی مشمولان، تسریع و دقت در کار و حسن انجام امور مربوط با مدیران مناطق و مدیران کل استان‎ها است، وزارت آموزش و پرورش نیز باید در این راستا نقش تنظیم‌گری و تسهیل‌گری خود را به خوبی ایفا کند تا رضایتمندی شغلی معلمان و کیفیت‌بخشی آموزشی و پرورشی محقق شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.