کی‌روش: این هم یک هدیه از ما به مردم ایران

اظهارات غرورآمیز سرمربی تیم‌ملی فوتبال بعد از شکست ولز

سرمربی تیم‌ملی فوتبال بعد از شکست ولز در مسابقه دوم جام‌جهانی حرف‌های جالبی را بر زبان آورد؛ او برد را به مردم ایران هدیه کرد.

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین؛ کارلوس کی‌روش بعد از برد دلچسب مقابل ولز و کسب اولین 3 امتیاز در جام‌جهانی در نشست خبری حضور یافت. کی‌روش درباره بازی ظهر جمعه گفت: «ما امروز بازی خیلی خوبی را داشتیم. همه نشان دادند که از شخصیت بالایی برخوردار هستند و این ویژگی تیم ما هست. یک حس همبستگی و وحدت در تیم ما قابل مشاهده بود و همانطور که باید، ظاهر شدیم. به ریشه خودمان برگشتیم. بعد از بازی اول لازم بود به ریشه خودمان برگردیم.»

سرمربی تیم‌ملی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: «باید همه، آن روز تلخ را از ذهن خودمان بیرون و روی فوتبال تمرکز می‌کردیم. نکته دیگر اینکه باید روی احساسات بد بازی قبل غلبه می‌کردیم. به بازیکنانم گفتم که فوتبال دارای لحظات مختلف است و فقط بردوباخت نیست. گاهی ممکن است ببازید و کرامت شما زیر سوال برود اما طبیعتا در اولین بازی غرورمان خدشه‌دار شد و الان فرصتی بود که غرورمان را برگردانیم و کرامت خودمان را به دست بیاوریم و بتوانیم یک نتیجه خوب را به‌دست بیاوریم و مرهمی بر زخم خودمان بگذاریم و اعتبارمان را پس بگیریم و فوتبالی که درون روح و ذهن ماست، به نمایش بگذاریم.»

کی‌روش افزود:‌ «این کار ساده‌ای نبود. به نظرم خوب بازی کردیم و شایسته این برد بودیم. اگرچه ولز هم تیم دردسرسازی بود و مستقیم بازی می‌کرد. بازیکنان سریعی داشتند و احتیاج به تمرکز بسیار زیادی بود. سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و فرصت‌هایی را ایجاد کردیم. قاعدتا باید گل‌های زیادی را ثبت می‌کردیم. زودتر نتوانستیم گل بزنیم. مهم این بود که دست آخر توانستیم مسیر مناسب را ادامه دهیم. طبیعتا این یک برد است و سه امتیاز گرفتیم و به معنی اتمام کار نیست. هنوز همه شانس صعود در بازی آخر را دارند. باید صبر کنیم و ببینیم دست آخر چه اتفاقی می‌افتد. همواره این گل‌ها را به یاد داریم.»

سرمربی تیم‌ملی با اشاره به اتفاقات دیدار با انگلیس بار دیگر تاکید کرد:‌ «گاهی اوقات نتایج خیلی خوب در آخر فوتبال در پایان به دست می‌آید. فکر می‌کنم نتیجه مناسبی گرفتیم و شایسته برد بودیم. تفاوتی که بین دو تیم وجود داشت و بهتر از تیم مقابل هم بازی کردیم، ما را به این نتیجه رساند. اگر گل‌های بیشتری می‌زدیم، این آیینه‌ای برای تفاوت‌های بین دو تیم می‌بود. باید بگویم ولز تیم خوبی بود و مربی و بازیکنان خوبی داشت و اطمینان دارم امروز روز ما بود و شاید فردا روز ولز باشد. آنچه مهم است، درباره بازیکنان صحبت می‌کنیم. من کلامی ندارم که به بازیکنان خودم تبریک بگویم. امروز علاقه‌مندم که مراتب احترام خودم را به بازیکنان ولز ابراز کنم. باید از طرفداران ولز و ایران تشکر کرد، چراکه به فوتبال احترام گذاشتند. این فوتبال فضایی برای خوشحالی بود و خوشحالم بازی به این شکل با حضور تماشاگران و طرفداران پیش رفت.»

کی‌روش  درباره شانس صعود ایران گفت: «از امروز کارمان را برای بازی با آمریکا شروع می‌کنیم. آمادگی ما با ذهن‌های تازه و استراحت خوب شروع می‌شود. ما کارهای مزخرف و اضافی را کنار می‌گذاریم و روی هدف خودمان متمرکز می‌شویم. این هدیه را به طرفداران ایران تقدیم می‌کنیم. این برد یک هدیه به طرفداران فوتبال در ایران بود. این یک هدیه به مردم ایران بود.»

سرمربی تیم‌ملی صحبت‌هایش را اینطور به پایان برد: «با توجه به سال‌های زیادی که در فوتبال ایران بودم، احساس کردم که در یک استادیوم فوتبال واقعی هستم. تیم ولز دیوار قرمز نامیده می‌شود و لازم بود هواداران خودمان را ببینیم. باید تبریک بگویم. نود دقیقه لذت را شاهد بودیم. خوشحالی و افتخار برای هر دو تیم را شاهد بودیم. به عنوان ایران خوشحال هستیم. فکر می‌کنم طرفداران تیم ولز هم به تیم خودشان افتخار می‌کنند چراکه تلاش کردند فوتبال را ببرند.»

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.