همکاری‌ ایران و ازبکستان برای مبارزه با پولشویی

در یادداشت تفاهمی میان جمهوری اسلامی و ازبکستان طرفین بر توسعه تعاملات کاری و بسیج ظرفیت‌های موجود در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاکید کردند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شادا، این شانزدهمین تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز اطلاعات مالی ایران و واحد اطلاعات مالی سایر کشورهاست و خانی در حاشیه اجلاس منطقه‌ای اوراسیا بر توسعه تعاملات و همکاری‌های دو و چند جانبه با کشور‌های دوست و همسو با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

همچنین در حاشیه اجلاس منطقه‌ای اوراسیا دبیر شورای عالی مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم کشورمان با وزیر مالیه کشور تاجیکستان دیدار کرد.

در این ملاقات که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان صورت پذیرفت، خانی سلام گرم دکتر خاندوزی وزیر محترم امور اقتصادی ایران را ابلاغ و بر افزایش تعاملات فی مابین به ویژه در امر مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاکید کرد.

در این دیدار، وزیر مالیه تاجیکستان ضمن تشکر از همکاری‌های فنی و تخصصی جمهوری اسلامی ایران در تعاملات فی مابین، بر توسعه هرچه بیشتر این همکاری‌ها تاکید و از وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران برای سفر به کشور تاجیکستان دعوت به عمل آورد.

بر اساس این گزارش در نشست دوستانه خانی رئیس مرکز اطلاعات مالی جمهوری اسلامی و چیخانچین، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس واحد اطلاعات مالی روسیه در حاشیه اجلاس ۳۷ ام EAG نیز بر لزوم افزایش تعاملات فی مابین با هدف مبارزه جدی‌تر با پولشویی و تامین مالی تروریسم به خصوص مبارزه با تامین مالی قاچاقچیان مواد مخدر تأکید شد.

در این نشست طرف روسی که ریاست کارگروه منطقه‌ای اورسیا در فاتف را برعهده دارد از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تقدیر و اعلام کرد گزارش توفیقات جمهوری اسلامی ایران را توسط دبیرخانه اوراسیا به فاتف اعلام و تمام تلاش خود را برای خارج شدن ایران از لیست سیاه معطوف می‌کند.

همچنین در این نشست بازنگری و تقویت تفاهم‌نامه فی مابین جمهوری اسلامی ایران و کشور روسیه با هدف تقویت تعاملات فی مابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تشکیل ائتلاف شرقی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم با محوریت دو کشور به صورت جدی پیگیری شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.