ایجاد اردوگاه‌های خاص برای زندانیان معتاد

وزیر کشور با اشاره به ماده ۴۲ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن گفت: اردوگاه‌های خاصی برای زندانیان معتادی که در زندان حضور دارند، تشکیل می‌شود و این اقدام بر عهده قوه قضائیه است.

به گزارش شهروند آنلاین،احمد وحیدی در حاشیه یکصدو چهل و نهمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه امروز شورای اجتماعی کشور درباره سه موضوع بحث و گفت‌وگو شد که اولین مورد کارگروه مبارزه با اعتیاد بود و چند مبحث در دستور کار آن قرار داشت.

او با اشاره به تصویب آیین‌نامه‌ای در مورد معتادان و تقسیم نقش هر یک از دستگاه‌ها در این حوزه گفت: این آیین‌نامه باید از سال‌های قبل تدوین و تکمیل می‌شد اما مورد اختلاف قرار گرفته بود و خوشبختانه امروز (یکشنبه ۶ آذر) به تصویب رسید.

وحیدی اضافه کرد: موضوع دیگر معتادان متجاهر بود که بنا بوده وهست که این افراد از سطح شهر جمع شوند. در تهران و برخی شهرهای دیگر، اقدامات خوبی انجام شده و این موضوع باید با سرعت دنبال شود.

وزیر کشور افزود: آن دسته از معتادان که به صورت داوطلبانه با عنوان ماده ۱۵ خود را معرفی می‌کنند، باید رسیدگی‌هایی برای آنها انجام شود که این کار توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود. همچنین در جلسه امروز درباره ماده ۴۲ در خصوص زندانیان معتادی که در زندان حضور دارند نیز گفت‌ وگو شد و قرار شد که اردوگاه‌های خاصی برای نگهداری آنها تشکیل شود و این اقدام بر عهده قوه قضائیه است اما باید کمک‌هایی در راستای تحقق این امر انجام شود.

او در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نیروی انتظامی و شهرداری تهران در موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر گفت: قانون مشخص نکرده که این امر به عهده چه دستگاهی است و بر همین اساس در جایی شهرداری و در مواردی نیروی انتظامی به این امر کمک می‌کند؛ بنابراین بر اساس قراردادها و بنا به شرایط یکی از نهادها مسئولیت را قبول می‌کند.

وحیدی ادامه داد: موضوع دیگری که مورد بحث و بررسی قرار گرفت، زنان سرپرست خانوار بود که با توجه به تعداد قابل توجه قوانین در این زمینه نسبت به توانمندسازی آنها تاکید شده است و اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و کارگروهی تشکیل شده که امروز گزارشی از اقدامات خود ارائه کرد.

وزیر کشور اظهارداشت: باید الگوی مناسبی برای تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنها شکل گیرد البته همه آنها به یک دفعه نمی‌توانند تحت پوشش قرار گیرند و بر اساس تامین بودجه به صورت مرحله‌ای این کار انجام خواهد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.