آغاز بارش‌ها در کشور از روز چهارشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت فردا به کشور و آغاز بارش‌ها از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا از بعدازظهر امروز تا ظهر روز چهارشنبه شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود

به گزارش شهروند آنلاین؛ کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز برای استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از اردبیل، خراسان شمالی و شمال آذربایجان شرقی وزش باد و بارش باران پیش‌بینی شده است که این شرایط جوی فردا در غرب سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از اردبیل، شمال آذربایجان شرقی تداوم دارد.

وی افزود: با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا از بعدازظهر امروز تا ظهر روز چهارشنبه در شهرهای تهران، کرج، اراک، البرز و اصفهان، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی سبب کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه سامانه بارشی جدید از اواخر وقت فردا وارد کشور می‌شود، گفت: روز چهارشنبه در استان‌های شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی از جمله استان‌های تهران، البرز، قزوین و بخش‌های از مرکز کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد که بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف است.

رفیعی بیان کرد: روز چهارشنبه با توجه به تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر در استان گیلان و مازندران نیز بارش پیش‌بینی شده که این شرایط روز پنجشنبه نیز برای مناطق تداوم دارد و به شرق سواحل و شمال‌شرق کشور کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه روز جمعه از میزان و گستره بارش‌ها کاسته خواهد شد، اعلام کرد: امروز آب‌های خلیج فارس و از امروز تا روز پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان امروز پایتخت را نیمه‌ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دمای امروز تهران ۱۸ درجه بالای صفر و کمینه دما ۷ درجه بالای صفر گزارش شد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.