مخبر: ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در استان خوزستان ضرورت جدی دارد

معاون اول رئیس‌جمهوری بعدازظهر امروز در جلسه‌ای با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان به بررسی مسائل و مشکلات این استان پرداخت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد مخبر در این جلسه استان خوزستان را استانی پراهمیت و با کارکرد ملی توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با وجود ظرفیت‌های متعدد و گسترده در بخش های مختلف نباید از مشکلاتی نظیر بیکاری و فقر رنج ببرد.

محمد مخبر در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر کشور و تلاش گسترده دشمنان برای ضربه زدن به ایران گفت: حمایت‌های غرب از اتفاقات اخیر در کشور در طول تاریخ بی‌سابقه است.

مخبر اقتصاد دریامحور را از مزیت‌های کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: ایران از ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل برخوردار است و ۴۰۰ کیلومتر به اقیانوس دسترسی دارد که با اتکا به این ظرفیت‌ها می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال برای این استان ضرورت جدی دارد، افزود: برنامه دولت برای ایجاد شهرهای پتروشیمیایی و شهرهای مولد کشاورزی می‌‌تواند ظرفیت‌های اشتغالزایی را در این استان افزایش دهد.

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مسائل و مشکلات اصلی استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست، از نمایندگان استان خواست چند پیشنهاد کلیدی و راهگشا را برای ایجاد تحول جدی در استان خوزستان طراحی کنند تا این پیشنهادات در دستور کار دولت قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه از استان خوزستان به عنوان محور امنیت غذایی ایران یاد کرد و از برنامه این وزارتخانه برای پیگیری و حل مشکلات کشاورزان در کشور خبر داد.

در این جلسه که معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری نیز حضور داشت، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به طرح نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص چالش‌های اصلی استان در خصوص آلودگی و مشکلات زیست محیطی، خشکسالی و تنش آبی، حاشیه‌نشینی، بیکاری، زیرساخت‌های آب و فاضلاب، کشاورزی، مناطق آزاد و شرکت‌های نفتی پرداختند و پیشنهاداتی را برای رفع چالش‌ها و توسعه استان ارائه کردند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.