کولیوند:داوطلبان پرچم صلح و دوستی را در جهان بشری به اهتزاز درآورده‌اند

پیام رئیس هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی روز جهانی داوطلب را گرامی داشت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در متن پیام رئیس جمعیت هلال احمر آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّیْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِیَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ(سوره مبارکه بقره، آیه ۲۷۴)

اقدام قلبی به کارهای خیر و نیک، از شریف‌ترین تصمیمات نوع بشر است که در قالب واژه‌ها به《داوطلبی》تعبیر می‌شود اما در آن لحظات ملکوتی که《داوطلبان》با دستان رئوف خویش گره‌های سخت زندگی نیازمندان را باز می‌کنند، حقیقنا معنایی فراتر از واژه‌ها و کلمات به عزم نجیب داوطلبی می‌بخشند که تفسیر آن را تنها در آیات آسمانی قرآن کریم می‌توان یافت. بنابراین پیداست که داوطلبان جمعیت هلال احمر، دو بال پرواز این نهاد بشردوستانه در سپهر نوعدوستی به حساب می‌آیند که تا رسیدن به منزل مقصود که همان تسکین آلام بشری است، یار باوفای هلال احمر هستند.

صداقت در گفتار و مسئولیت پذیری در عمل دو صفت خاص و تحسین برانگیز داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران است که تحقق وعده‌های هلال احمر به مردم را ممکن کرده و موجب سربلندی و نیکنامی این مجموعه داوطلبانه در مقابل افکار عمومی‌شده است.

روز جهانی داوطلب امسال مقارن با یکصد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر در ایران است و این جمعیت مفتخر به همکاری و همراهی اعضا و داوطلبانی است که در طول یک سده گذشته در ارائه خدمت بی منت به مردم و نیازمندان و آسیب دیدگان از هیچگونه ایثار و بذل مال و جان و نذر وقت و عمر دریغ ننمودند و پرچم صلح و دوستی و همبستگی را در قله‌های رفیع جهان بشری به اهتزاز درآوردند.

یکصدسال همراهی داوطلبان و مردم نوعدوست کشور با جمعیت هلال احمر ایران معنایی جز این ندارد که اقدامات انسان‌دوستانه این سازمان عام المنفعه، خود روایتی پرشور و سرشار از لحظات جذاب و قصه‌های تلخ و شیرینی است که پدیدآورندگان آنها برای نیل به آرمانی مشترک در حمایت از سلامت و کرامت انسانها با یکدیگر هم پیمان شدند.

اینک در نخستین سال‌هایی که پویشی همگانی برای هم‌راستایی در گام دوم انقلاب ایجاد شده است، جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران بیش از پیش نیازمند همکاری، همراهی، همبستگی و همفکری قاطبه مردم نیکوکار و نیک اندیش میهن اسلامی است تا ضمن فهم ضرورت‌ها و اقتضائات جدید خدمات داوطلبانه، با تاکید بر “امیدآفرینی”، “فراگیری” و “استانداردسازی برنامه‌های عام المنفعه”، اینگونه خدمات را در جامعه تقویت و تبیین کنند.

در پایان، با تکریم دوباره روز جهانی داوطلب و با  اطمینان از تاثیرات شگرف کار داوطلبانه در تحقق زندگی امن، با منزلت و با سعادت برای همه مردم جهان، این روز را تبریک گفته و امیدوارم هر روز به رسالت پیامبرگونه خود با الطاف خدای حکیم و عنایات حضرات معصومین علیهم‌السلام، با موفقیت جامه عمل بپوشانید.

دکتر پیرحسین کولیوند

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران»/

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.