شرایط چهارگانه کی‌یف برای مذاکره با مسکو

دیوید آراخامیا رئیس جناح حاکم بر دولت اوکراین و هیات مذاکره کننده با روسیه تصریح کرد که کی‌یف آماده است در صورت برآورده شدن یکسری شروط، تضمین‌های امنیتی به روسیه بدهد و در روند مذاکره با مسکو قرار بگیرد.

به گزارش شهروند آنلاین از تارنمای کی یف ایندیپندنت، او گفت،در صورتی که مسکو نیروهایش را از اوکراین خارج کند،خسارت پرداخت کند، تمامی جنایتکاران جنگی را مجازات و داوطلبانه تسلیحات هسته‌ای خود را تحویل دهد، اوکراین آماده ارائه تضمین‌های امنیتی است.

این مقام اوکراینی گفت: زمانی که روسیه این شروط را برآورده کرد، ما آماده‌ایم پشت میز مذاکره بنشینیم و در مورد تضمین‌های امنیتی مذاکره کنیم.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز گذشته از غرب درخواست کرده بود که در صورت موافقت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه با مذاکره درباره پایان جنگ اوکراین، دادن تضمین‌هایی به مسکو درباره ساختار امنیتی آینده را بررسی کند.

او افزود: اروپا باید آماده دادن تضمین‌های امنیتی به روسیه بلافاصله پس از بازگشت مسکو به میز مذاکرات باشد.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین روز ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان ماه) گفته بود که کشورهای غربی نشانه‌هایی درباره درخواست پوتین برای مذاکره مستقیم با اوکراین، دریافت کرده‌اند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز بعد گفت که روسیه به علت تمایل نداشتن اوکراین به مذاکره، به این جنگ ادامه می‌دهد.

انستیتو بررسی جنگ در ۲ دسامبر (۱۱ آذر ماه) اعلام کرد که مسکو از مذاکره با اوکراین و غرب شامل برقراری آتش‌بس بهره خواهد برد، زیرا امکان خواهد یافت که ارتش خود را برای تهاجم‌های بعدی به اوکراین آماده کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.