هشدار درباره موج دوم آنفلوآنزا

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: هم‌اکنون در سیر نزولی پیک بروز اولیه قرار داریم.

به گزارش شهروند آنلاین؛ شهنام عرشی افزود: به دنبال بروز سالیانه بیماری آنفلوآنزا که از اواخر مهر ماه سال جاری شروع و در اواسط آبان ماه به اوج موج اولیه خود رسید، هم‌اکنون در سیر نزولی پیک روز اولیه قرار داریم.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: بروز سالیانه آنفلوآنزا به طور معمول دارای سه موج است که موج اولیه بروز بیماری معمولا در ابتدای فصل پاییز، موج دوم معمولا با شدت کمتر از موج اولیه در ماه‌های بهمن و اسفند و موج سوم در اردیبهشت ماه سال بعد رخ می‌دهد.

“شهنام عرشی” افزود: با توجه به گذر از مرحله بزرگ موج اولیه و روند کاهشی کنونی آن از هم‌اکنون باید آمادگی برای بروز موج دوم در بهمن ماه سال جاری داشته باشیم.در این راستا آموزش‌های بهداشت فردی و اجتماعی با تاکید بر استفاده از ماسک خصوصا در اماکن بسته و بدون تهویه، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، تهویه مناسب اماکن بالاخص اماکن تجمعی و انجام واکسیناسیون آنفلوانزا در گروه‌های هدف و اولویت‌دار ضروری است.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: به دلیل احتمال ابتلا به بیماری در همه فصول سال، انجام واکسیناسیون آنفلوانزای سالیانه منوط به انجام آن فقط در اوایل مهرماه نیست و در هر زمانی از طول سال و برای گروه‌های اولویت‌دار، با توجه به دسترسی به واکسن آنفلوانزا الزامی و ضروری است.

شهنام عرشی تاکید کرد: همچنین لازم است در صورت علامت دار بودن، نسبت به مراجعه به پزشک اقدام و از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیزکنند و توصیه می‌شود تا رفع علامت‌های حاد بیماری از حضور در محل کار و مدرسه اجتناب شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.