شکست عادی‌سازی در جام جهانی قطر

راه‌اندازی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ “شکست عادی سازی در جام جهانی قطر ” با استقبال گسترده فعالان اماراتی و عرب همراه شد و همگی به اتفاق آراء تاکید کردند که جام جهانی فوتبال قطر توطئه‌های امارات در ترویج عادی‌سازی روابط با صهیونیستها را برملا و خنثی کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، این کمپین توسط  انجمن اماراتی مقاومت در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی راه‌اندازی شد و هدف از آن حمایت از کسانی است که از تعامل با رسانه‌های صهیونیستی امتناع می‌ورزند و با این اقدام خود به جهان اطمینان می‌دهند که مردم شرافتمند عادی‌سازی را مردود می‌شمارند.

همچنین هدف از این کمپین بر ملا کردن جنایت رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین اشغالی و محکوم کردن رواج‌دهندگان عادی‌سازی مناسبات با این رژیم است که امارات در صدر آنها قرار دارد.

به نوشته تارنمای امارات لیکس، انجمن اماراتی مقاومت در برابر عادی‌سازی موضع عرب‌ها و مسلمانان شرکت‌کننده در جام جهانی فوتبال دوحه را ستود که حاضر نشدند با رسانه‌های رژیم صهیونیستی در این جام مصاحبه کنند.

“محمد بن صقر الزعابی” مشاور حقوقی مخالف اماراتی گفت: شکست سنگین فرآیند عادی‌سازی ثابت کرد که خیانتکاران در طی این فرآیند هیچ پشتیبانی جز دروغ پردازی‌های رسانه‌هایشان در اختیار ندارند.

اما حساب کاربری دکتر “محمد الرکن” زندانی سیاسی در زندان‌های امارات نوشت: حکمرانانی که اقدام به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کردند، در برابر همبستگی ملت‌های جهان که آرمان فلسطین را در جام جهانی فریاد زدند، شکست خوردند.

“احمد سعید الشامسی” فعال اماراتی نیز به نوبه خود گفت: حرف اول و آخر ملت‌های عرب و ملل جهان جام جهانی قطر درباره فلسطین بود که این اظهارات، دریوزگان عادی‌سازی را خوار و رسوا کرد.

انجمن اماراتی مقاومت در برابر عادی‌سازی سمینار ویژه‌ای نیز تحت عنوان شکست عادی‌سازی در جام جهانی قطر با مشارکت و حضور “احمد الشبیه النعیمی” رئیس این انجمن با مشارکت شخصیت‌های عربی و اماراتی مخالف روند عادی‌سازی برگزار کرد.

النعیمی در سخنرانی خود در سمینار یاد شده گفت: جام جهانی قطر نگاه جهانیان را متوجه مخالفت ملت‌های عرب و مسلمان با عادی‌سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی کرد تا آنجا که فریاد و فغان رسانه‌های دشمن صهیونیست را برآورد و بسیاری از این رسانه‌ها از مسئولان خود بخاطر عادی‌سازی روابط با رژیم‌های عرب انتقاد کردند.

او افزود: ملت‌های عرب و مسلمان با عادی‌سازی در هر نوع آن اعلام مخالفت کردند و رژیم صهیونیستی و جنایات روزمره‌اش علیه ملت فلسطین را محکوم کردند و در جام جهانی قطر سایر اقوام و نژادها نیز در مخالفت با رژیم صهیونیستی و جنایاتش در فلسطین به ملل مسلمان و عرب پیوستند.

النعیمی خاطرنشان کرد: حضور رژیم صهیونیستی با رسانه‌هایش در جام جهانی قطر یک آزمون واقعی برای واقعیت موجود نسبت به روند عادی‌سازی به شمار می‌رفت و نشان داد ملت‌های عرب تا چه اندازه با آن مخالف هستند. ملت‌های عرب تنها به اعلام مخالفت با عادی‌سازی بسنده نکردند بلکه در شبکه‌های اجتماعی مخالفت خود را به طور گسترده بازنشر داده و بر آن تاکید کردند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.