اختصاص یک سالن برای اسکان موقت خانواده‌های بازداشت‌شدگان

به منظور حفظ کرامت خانواده‌هایی که پیگیر وضع بازداشتی‌های خود هستند یک سالن ورزشی برای اسکان موقت این خانواده‌ها در نزدیکی دادسرای شهید مقدس، اختصاص یافت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ یکی از موضوعات مورد تاکید رئیس قوه قضائیه در دوران تحول و تعالی، تکریم خانواده زندانیان بوده و این موضوع بار‌ها از سوی رئیس دستگاه قضا مورد تاکید قرار گرفته است.

در همین راستا ۱۹ دی ۱۴۰۰ سازمان امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، بر پایه تاکیدات رئیس قوه‌قضائیه در دوره تحول و تعالی بخشنامه‌ای را صادر کرد که متضمن تقویت حقوق زندانیان و بازداشت‌شدگان و رعایت جنبه‌های اسلامی، اخلاقی و انسانی در برخورد با آنها و خانواده‌هایشان بود.

بنابر این گزارش؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست (دوشنبه ۱۵ فروردین) شورای عالی قوه قضاییه در راستای تکریم خانواده زندانیان با تقدیر از سازمان زندان‌ها به سبب ترسیم اولویت‌های ۸ گانه برای سال ۱۴۰۱، بر مقوله «گذراندن محکومیت مددجویان در زندان محل سکونت یا نزدیک‌ترین زندان به محل سکونت خانواده آن‌ها در حد مقدور» تاکید کرد.

در پی وقوع جریانات اخیر در کشور به ویژه پایتخت و متعاقب آن بازداشت اغتشاشگران، برخی مشکلات در مقابل زندان اوین و دادسرای شهید مقدس برای خانواده بازداشت‌شدگان که جهت پیگیری وضعیت اعضای خانواده خود در آنجا حضور داشتند به وجود آمد.

با توجه به این موضوع، با تدبیر دادستانی و اداره کل زندان‌های استان تهران و با همکاری شهرداری تهران مقرر شد تا یک سالن ویژه برای حضور خانواده بازداشت‌شدگان در آن محل در زیر پل اوین و در نزدیکی دادسرای شهید مقدس، احداث و مجهز شود تا با حفظ کرامت خانواده زندانیان، آنها پیگیر وضعیت بازداشتی‌های خود شوند.

از آنجایی که ساخت و ساز این سالن زمان بر است، بر اساس هماهنگی‌های انجام شده مسئولان قضائی استان با شهرداری تهران مقرر شد تا یک سالن ورزشی که فاصله کمی با دادسرای شهید مقدس و زندان اوین دارد برای حضور خانواده بازداشت‌شدگان تجهیز شود تا خانواده‌ها برای پیگیری امور زندانیان خود در این محل اسکان داده شوند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.