ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها و دوچرخه‌سواران در البرز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از ممنوعیت تردد موتورسیکلت و دوچرخه‌سواران در زمان بارندگی و لغزندگی معابر در این استان خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین؛سرهنگ حمدلله رحمتی پور گفت: برابر ماده ۱۶۹ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، تردد موتورسیکلت و دوچرخه در زمان بارندگی و لغزنده بودن راه‌ها ممنوع است.

او افزود: با توجه به عدم وجود سطح اتکای کافی لاستیک‌ها و لغزنده بودن مسیر و احتمال بروز خطرات جدی مانند واژگونی، وقوع تصادفات و حوادث مختلف، راکبان موتورسیکلت و دوچرخه از تردد در زمان بارندگی و لغزنده بودن معابر خودداری کنند.

رحمتی پور گفت: در روزهای بارانی به دلیل لغزندگی‌ها معابر آمار تصادفات بیشتر و بسیاری از آنها سبب جرح و خسارات می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: اکنون تمام معابر شهری این استان لغزنده بوده و رانندگان ضمن رعایت جوانب احتیاط با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب حرکت کنند.

او گفت: در این شرایط، سرعت خودرو می بایست کمتر از سرعت در شرایط عادی و جاده‌های خشک باشد و از گردش‌های ناگهانی خودداری و فاصله طولی و عرضی با سایر وسایل نقلیه را رعایت کنند.

رحمتی پور گفت: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو اطمینان حاصل کنند ضمن آنکه فشار باد لاستیک‌های خودروها را تنظیم کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در شرایط بارش دید رانندگان و عابران ضعیف‌تر از حالت عادی است و با توجه به لغزنده بودن سطح معابر، طول مسافت توقف نسبت به شرایط عادی بیشتر است که می‌طلبد رانندگان ضمن توجه کافی به جلو با احتیاط حرکت کنند.

رحمتی پور افزود: اکنون تیم‌های پلیس راهور به منظور تسهیل در عبور و مرور در معابر شهری استان البرز مستقر هستند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.