فغانی می‌رود؟ چند ساعت صبر کنید!

جلسه سرنوشت‌ساز فیفا تکلیف داور ایرانی را مشخص می‌کند

علیرضا فغانی همچنان در قطر حضور دارد و منتظر تصمیم کمیته داوران فیفاست؛ در جلسه روز چهارشنبه وضعیت او روشن می‌شود.

به گزارش شهروندآنلاین، در روزهای گذشته یکی از بحث‌های مهم برای فوتبال ایران در جام جهانی قطر ماجرای اشتباه علیرضا فغانی در اعلام پنالتی به سود پرتغال در بازی با اروگوئه بوده است. این مساله اعتراض‌های شدید اروگوئه‌ای‌ها را در پی داشت و شایعات و گمانه‌زنی‌های متعددی در این‌باره مطرح شده است.

برخی شایعات حکایت از آن دارند که علیرضا فغانی، محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری به واسطه آن اشتباه تاثیرگذار دیگر قضاوتی در مسابقات نخواهند داشت، اما تیم داوری ایران همچنان در قطر حضور دارد. آنها اما برای روشن شدن وضعیت خود منتظر جلسه سرنوشت‌ساز فیفا در روز چهارشنبه هستند.

کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال با روشن شدن تکلیف همه تیم‌های صعودکننده به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی، روز چهارشنبه جلسه‌ای اضطراری تشکیل می‌دهد تا درباره وضعیت داوران و قضاوت‌های آنها در مراحل بعدی تصمیم بگیرد.

در این جلسه مهم قرار است با تعدادی از داوران و کمک‌داوران کشورهای مختلف خداحافظی شود و آنها به کشورهای خود برگردند. اولین تصمیم مهم و مشخص این است که کمیته داوران با قاضی‌هایی که تیم ملی کشور آنها به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیده و می‌توانند در قضاوت بازی‌های آینده تاثیرگذار باشند در جام جهانی قطع همکاری خواهد کرد و این داوران به خانه‌های خود می‌روند.

دومین سری داورهایی که قطر را ترک می‌کنند، آنهایی هستند که عملکرد ضعیفی در مسابقات قبلی خود داشته و نمرات پایینی دریافت کرده‌اند. به عبارت بهتر اگر قرار به ترک جام جهانی توسط تیم داوری ایران باشد، در جلسه سرنوشت‌ساز چهارشنبه این مساله مشخص خواهد شد.

البته درباره فغانی، ابوالفضلی و منصوری یک احتمال قوی وجود دارد. با توجه به کنار رفتن تعدادی از داوران مطرح که تیم کشورشان به جمع 8 تیم برتر جام صعود کرده و البته این موضوع که قطعا در مراحل پایانی تیم‌های اروپایی و آمریکای جنوبی حضور دارند و هیچ تیم آسیایی نیز به جمع 8 تیم نرسیده، احتمال بقای فغانی و همکارانش در تورنمنت بیشتر می‌شود.

با این حال باید منتظر ماند و دید در جلسه حساس فیفا چه اتفاقاتی پیرامون فغانی رخ می‌دهد.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.