این ماده غذایی تشدید کننده استرس است

تحت کنترل نگه داشتن استرس بدون هیچ شک و شبهه‌ای کلید سلامتی و تندرستی شماست

اگر پیش‌تر چندین راه عالی را برای کاهش استرس می‌دانستید از جمله ورزش، مدیتیشن و خواب خوب شبانه اکنون متخصصان می‌گویند یک راه خاص وجود دارد که ممکن است بتوانید با ایجاد یک تغییر جزئی در زندگی روزانه‌تان آرامش خود را حفظ کنید: رژیم غذایی.

به گزارش شهروند آنلاین؛ یک مطالعه جدید توصیه می‌کند مصرف نمک و غذاهای فرآوری شده حاوی سدیم را کاهش دهید. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف نمک می‌تواند برهم زننده آرامش شما باشد. رژیم غذایی می‌تواند تاثیر زیادی بر سطح استرس شما داشته باشد و بالعکس.

به گفته کارشناسان نشریه سلامت هاروارد، رژیم غذایی و سطح استرس شما با یکدیگر مرتبط هستند: خوردن یک رژیم غذایی نامناسب می‌تواند منجر به استرس بیشتر شود و استرس نیز به نوبه خود منجر به رژیم غذایی نامناسب می‌شود. آنان می‌گویند شما می‌توانید با تمرین غذا خوردن آگاهانه و انتخاب مواد غذایی کاهش دهنده استرس مانند سبزیجات با فیبر بالا و مواد غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ به شکستن این چرخه کمک کنید.

متخصصان هاروارد می‌گویند روش‌های غذایی آگاهانه با تشویق تنفس عمیق، انتخاب‌های متفکرانه غذایی، تمرکز توجه روی وعده‌های غذایی و جویدن آهسته و کامل غذا به کاهش استرس کمک می‌کند. همچنین، این موضوع به ما کمک می‌کند متوجه شویم که چه زمانی غذا می‌خوریم نه به دلیل گرسنگی فیزیولوژیکی بلکه به دلیل آشفتگی روانی که ممکن است ما را به خوردن بیش‌تر به عنوان سازوکار مقابله سوق دهد.

مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان دانشگاه ادینبرو در اسکاتلند انجام شد نشان می‌دهد که یک ماده غذایی به طور خاص سطح استرس شما را افزایش می‌دهد: «مواد غذایی شور و فرآوری شده». دانشمندانی که این مطالعه را انجام داده‌اند می‌گویند این بدان خاطر است که مصرف بیش از حد نمک می‌تواند منجر به افزایش تولید هورمون استرس موسوم به گلوکوکورتیکوئیدها شود.

دکتر متیو بیلی نویسنده ارشد مقاله مرتبط با این مطالعه و استاد فیزیولوژی کلیه در مرکز علوم قلب و عروق دانشگاه ادینبرو می‌گوید ما همان چیزی هستیم که می‌خوریم و درک این که چگونه مواد غذایی پر نمک سلامت روان ما را تغییر می‌دهد گام مهمی است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، او می‌افزاید ما می‌دانیم که خوردن بیش از حد نمک به قلب، رگ‌های خونی و کلیه‌های‌مان آسیب می‌رساند. این مطالعه اکنون به ما می‌گوید که نمک زیاد در غذای ما نحوه مدیریت استرس در مغزمان را نیز تغییر می‌دهد./بهداشت نیوز

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.