افتتاح سه زمین فوتبال در منطقه ۱۶ شهرداری تهران تا ۲۲ بهمن/ تاکید بر لزوم مقابله با آسیب‌های اجتماعی در پایتخت

سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم مقابله با آسیب‌های اجتماعی در پایتخت تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین،در ادامه سلسله بازدیدهای چهارشنبه های فرهنگی علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به منظور بازدید از پروژه‌های فرهنگی در منطقه ۱۶ پایتخت حضور یافت که در این بازدید روحانی شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از معاونان منطقه سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران را همراهی کردند.

براساس این گزارش نادعلی در ابتدا بازدید ضمن حضور در آرامگاه شهدای گمنام به مقام شهدا  والا مقام ادای احترام کرد و سپس از بخش‌های مختلف حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) بازدید کرد.

در ادامه بازدید نادعلی از زمین فوتبال سهند بازدید به عمل آورد که نزدیک ۴ سال بدون استفاده مانده و راه‌اندازی مجدد این  مجموعه ورزشی از مطالبات اصلی شهروندان منطقه ۱۶ بود؛ در حاشیه این بازدید نایب رئیس کمیسیون فرهنگی-‌اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: نکته حائز اهمیت برای مدیریت شهری افزایش سرانه فضای ورزشی برای منطقه ۱۶ است؛ به همین منظور تلاش خواهد شد در محله خزانه به جهت استعدادیابی ورزشی زمین فوتبال سهند تا ۲۲ بهمن امسال فعالیت خود را از سرگیرد.

در ادامه سید  مرتضی روحانی شهردار منطقه ۱۶ گفت: تلاش خواهیم کرد زمین‌های فوتبال را در منطقه بازسازی کنیم و به همین منظور در کنار زمین فوتبال سهند دو زمین فوتبال دیگر تا ۲۲ بهمن امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

در ادامه بازدید چهارشنبه‌های فرهنگی نادعلی در پارک میثاق منطقه ۱۶ حضور یافت؛ نکته قابل توجه در این پارک وجود آسیب‌های اجتماعی و حضور معتادان متجاهر بود‌.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این بازدید گفت: موضوع رسیدگی به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۶ اهمیت دارد؛ لذا در این زمینه باید تمامی دستگاه‌های مربوط به میدان آمده تا در جهت کاهش‌های آسیب اجتماعی در این منطقه فعالیت‌های خوبی صورت بگیرد.

او افزود: شهرداری تهران در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی  انجام داده است و باید اقدامات کارشناسی شده‌ای برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ادامه داشته باشد.

علیرضا نادعلی در ادامه از گود آذری بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت:  یکی از گودهای قدیمی تهران است که بسیاری از شهروندان در این محله زندگی می‌کنند که اکثرا اتباع هستند.

او افزود: ۳۹۶ پلاک در این گود قرار دارد که منطقه ۱۶ شهرداری تهران در تلاش است پلاک‌های جایگزین را برای ساکنین این محله در نظر بگیرد.

در ادامه سید مرتضی روحانی شهردار منطقه ۱۶ گفت: انتقال شهروندان این محله برای حفظ سلامت و کمک به این شهروندان اهمیت بالایی دارد که در شهرداری منطقه ۱۶ به دنبال آن هستیم.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بازدید به مناسب هفته معلولان در مدرسه معلولان امام رضا (ع حضور پیدا کرد و در جریان روند عملکرد این مرکز آموزشی قرارگرفت و در حاشیه این بازدید چند ویلچر از سوی مدیریت شهری تهران تقدیم این مرکز آموزشی مخصوص معلولان شد؛ همچنین نادعلی  از مسجد تاریخی فرازنده در منطقه ۱۶ شهر تهران و مجموعه شهربانو در ذین منطقه نیز  بازدید کرد.

نادعلی همچنین در ادامه بازدید چهارشنبه‌های فرهنگی با جمعی از مدیران و نخبگان فرهنگی منطقه ۱۶ با محوریت فرهنگی دیدار و گفت‌وگو کرد؛ توسعه سرانه فضاهای فرهنگی و همچنین توجه ویژه به موضوعات فرهنگی از جمله نکات این دیدار بود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با خانواده شهید پاشاپور دیدار و گفت‌وگو کرد و  سپس در مسجد سیدالشهدا (ع) در محله نازی  آباد حضور پیدا کرد و با شهروندان این منطقه گفت‌وگو کرد؛ رسیدگی به موضوعات فرهنگی و افزایش سرانه فضاهای ورزشی در منطقه ۱۶ مهم ترین مطالبات شهروندان این محله بود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.