شی جین پینگ: عصر جدیدی از روابط چین با جهان عرب آغاز می‌شود

شی جین پینگ رئیس جمهور چین که به ریاض سفر کرده ،در این باره تاکید کرد: سفر من به عربستان سعودی، عصر جدیدی از روابط چین با جهان عرب را کلید خواهد زد

به گزارش شهروند آنلاین؛  به نقل از وبگاه اسپوتنیک، شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز گذشته در میان استقبال گرم مقامات عربستان سعودی وارد ریاض شد. وی امروز پنج شنبه نیز در ریاض، با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین که به ریاض سفر کرده ، در این باره تاکید کرد: سفر من به عربستان سعودی، عصر جدیدی از روابط چین با جهان عرب را کلید خواهد زد.

وی با تاکید بر اینکه پکن دوست نزدیکی برای ریاض است، افزود: کشورهای جهان عرب بخشی مهم از کشورهای در حال توسعه در جهان هستند و ما به تقویت روابط با این کشورها اهتمام داریم.

پینگ با تمجید از سیاست های عربستان سعودی در زمینه مسائل اقتصادی، افزود: چین همچنان بزرگترین شریک تجاری شورای همکاری خلیج فارس و بزرگترین وارد کننده از کشورهای این منطقه باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور چین در ادامه با اشاره دو نشست جداگانه با سران کشورهای عربی و همچنین سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که در سفر وی به ریاض برگزار می شود، افزود: این دو نشست با هدف تقویت روابط تاریخی و دوستانه میان چین و کشورهای عربی ، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و عربستان سعودی برگزار می شود.

شی جین پینگ در ادامه چین را دوست نزدیک و شریک راهبردی عربستان سعودی توصیف کرد و گفت: هر دو کشور به حاکمیت ملی ، شیوه های توسعه ای ، ارزش های تاریخی ، فرهنگی و سنت های یکدیگر احترام می گذارند.

وی در ادامه از رشد قوی، سریع و عملی روابط چین و عربستان سغودی با اجرای پروژه های مهم اقتصادی نظیر پالایشگاه ینبع و کارخانه تولید اتیلن در منطقه جازان به همراه چند پروژه دیگر خبر داد./مهر

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.