احضار سفیر انگلیس به وزارت امورخارجه

سفیر لندن در تهران، امروز شنبه به وزارت امورخارجه احضار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، پیرو استمرار اظهارات مداخله جویانه مقامات بریتانیایی در مورد تحولات داخلی جمهوری اسلامی ایران و حمایت آنها از ترور و اغتشاش و اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه شماری از اتباع ایران، «سایمون شرکلیف» سفیر این کشور امروز از سوی رئیس اداره سوم غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این دیدار تداوم اظهارات مداخله‌جویانه و خارج از نزاکت مقامات بریتانیا درباره امور داخلی ایران و حمایت‌های دولتی و رسانه‌ای آن کشور از اغتشاشات و وضع تحریم‌های بلاوجه و ریاکارانه بریتانیا علیه اتباع جمهوری اسلامی ایران شدیداً محکوم و تاکید شد که تلاش بریتانیا و رسانه‌های لندن‌نشین و دولتی آن کشور برای دمیدن تنفس مصنوعی در اغتشاشات راه به جایی نمی‌برد و نتیجه‌ای جز افزایش نفرت مردم ایران از تداوم سیاست‌های ضد ایرانی آن کشور نخواهد داشت.

به سفیر اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران حق اقدام متقابل برای پاسخ به تحریم‌های اعلام شده بریتانیا را برای خود محفوظ می‌داند.

در این دیدار اتهامات بی‌اساس لندن در زمینه ادعای صدور پهپادهای ایران به روسیه که بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی مطرح گردیده قویا رد شد و یادآوری گردید آنچه موجب تطویل منازعه در اوکراین گردیده ارسال تسلیحات مرگبار از سوی بریتانیا و شرکای این کشور است که راه حل سیاسی برای حل و فصل این بحران را مرتبا به تاخیر می‌اندازد.

سفیر بریتانیا اعلام کرد مراتب را در اسرع وقت به کشورش منتقل خواهد کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.