این زن، تنها نماینده ایران در جام‌ جهانی است

درباره زهره هراتیان که پزشک قابل اعتماد فیفا محسوب می‌شود

با وجود حذف تیم ملی ایران، همچنین کنار رفتن تیم داوری هم‌وطن، هنوز یک نماینده از کشور ما باقی مانده؛ تنها پزشک زن فیفا!

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، نام زهره هراتیان را بارها در فضای فوتبال ایران شنیده‌ایم؛ زن پرافتخار ورزش ایران که در سالیان گذشته توانسته با فعالیت‌های ارزشمند خود به یکی از پزشکان مورد اعتماد فدراسیون جهانی فوتبال تبدیل شود و موفقیت‌های زیادی کسب کند.

قبل از شروع تورنمنت جام جهانی بود که فیفا رسما زهره هراتیان را به عنوان هماهنگ‌کننده پزشکی در این مسابقات انتخاب و معرفی کرد. هراتیان که حدود یک دهه است با فدراسیون جهانی فوتبال همکاری دارد و در تورنمنت‌های مختلف بین‌المللی به عنوان اولین پزشک ایرانی حضور یافته بود، در جام جهانی موقعیتی بهتر پیدا کرد تا یک‌بار دیگر اعتماد فوتبال جهان به توانایی‌های پزشکی او مشخص شود. جالب اینکه او همچنان در قطر حضور دارد و نماینده فوتبال ایران است.

پس از حذف شاگردان کارلوس کی‌روش از این پیکارها، علیرضا فغانی به عنوان آخرین نماینده ایران درون مستطیل سبز، امیدوار به قضاوت دیدارهای مراحل پایانی بود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداد و او پس از بازی‌های دور یک‌هشتم نهایی، قطر را ترک کرد. با این حال، فوتبال ایران همچنان یک نماینده دیگر در جام جهانی دارد. زهره هراتیان که ریاست دپارتمان پزشکی سازمان لیگ و مرکز پزشکی فیفا در تهران را بر عهده دارد، در دیدار پرتغال و مراکش در استادیوم الثمامه حضور داشت و به عنوان پزشک ویژه فیفا انجام وظیفه کرد.

هراتیان در بسیاری از بازی‌های جام جهانی این وظیفه را برعهده داشت و حتی در دیدار میان ایران و آمریکا نیز پس از مصدومیت پولیشیچ، برای بررسی وضعیت سلامتی ستاره چلسی، بالای سر او حاضر شد.

او که نقش بسیاری در اجرای قانون 6 تعویض در صورت ضربه به سر و صورت بازیکنان داخل زمین و خطر ضربه مغزی در جام جهانی داشت، حالا به عنوان ناظر و پزشک مورد اعتماد فیفا کارش را جلو می‌برد. هراتیان این روزها مشغله‌های زیادی در قطر دارد و به بسیاری از کادرهای پزشکی تیم‌های مختلف مشورت می‌دهد. او که تنها پزشک زن حاضر در مسابقات جام جهانی است، قطعا در 4 بازی پایانی مسابقات هم حضور خواهد داشت و باعث افتخارآفرینی برای ایران می‌شود.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.