تازه‌ترین خبر درباره خودرو‌های وارداتی

وزیر صنعت،معدن و تجارت با تاکید بر اینکه اولویت ما واردات خودرو‌های اقتصادی است، گفت: ثبت سفارش خودرو در هفته‌های گذشته انجام شده و نخستین خودرو‌های وارداتی هفته آینده وارد کشور می‌شوند.

به گزارش شهروند آنلاین، سید رضا فاطمی امین در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه انطباق سیاست‌های ارزی و تجاری وزارت صمت و بانک مرکزی، درباره واردات خودرو اظهار داشت: تمام هماهنگی‌های بین بخشی لازم برای واردات خودرو انجام شده است.

او با بیان اینکه اولین ثبت سفارش‌های واردات خودرو انجام شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود که هفته آینده نخستین خودرو‌های وارداتی وارد کشور شود.

وزیر صمت ضمن تأکید براینکه در چهار سال گذشته واردات خودرو متوقف و ممنوع شده بود، تصریح کرد: اقدام وزارت صمت نه فقط در راستای رفع ممنوعیت چهار ساله است، بلکه ضوابط و شرایط جدیدی لحاظ شده که قبلاً نبود مانند انتقال فناوری که پیش از این وجود نداشت.

فاطمی امین گفت: به طور کلی ممنوعیت واردات خودرو که در دولت یازدهم ایجاد شد، برچیده شده و اولین ثبت سفارش نیز طی هفته‌های گذشته انجام شده است.

او تاکید کرد: اولویت ما در واردات خودرو خودرو‌های اقتصادی هستند، اما در مرحله نخست مهم برای ما زمان واردات خودرو است تا فضای روانی که واردات خودرو انجام نمی‌شود را از بین ببریم.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.