بفرما؛ ماسک

هدیه ماسک از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر به شهروندان

سخنگوی جمعیت هلال احمر جزئیات طرح آمران سلامت که برای مقابله با شیوع کرونا از سوی جمعیت هلال احمر آغاز شده را تشریح کرد و از توزیع 80 هزار بسته غذایی میان متأثران از کرونا تا دو هفته آتی خبر داد.

طرح  آمران سلامت از روز دوشنبه با مشارکت داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر آغاز شده است. در این طرح داوطلبان با توصیه و تذکر از شهروندان می‌خواهند که از ماسک استفاده کنند. حتی به توزیع و هدیه ماسک بین شهروندان می‌پردازند. این طرح در راستای لبیک به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف، ابتکارات جدید و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای کنترل ویروس کرونا با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با بیماری کووید-۱۹ و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی به اجرا در خواهد آمد.

راهنمایی لسانی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، توصیه به حفظ فاصله اجتماعی و امر به رعایت نکات بهداشتی از اهم وظایف آمران سلامت است. در این طرح اعضای داوطلب در قالب تیم‌های سحاب و سحر  نیز به ارایه خدمت خواهند پرداخت.

محمد نصیری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جزئیات طرح آمران سلامت که برای مقابله با شیوع گسترده کرونا از سوی جمعیت هلال احمر آغاز شده است، گفت: «مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که با مسئولان ستاد کرونا داشتند، اعلام کردند که جوانان مانند دوره اول شیوع بیماری وارد کار شوند. ما این موضوع را مورد ارزیابی قرار دادیم که در چه حوزه‌هایی می‌توانیم اقدام کنیم.»

او افزود: «ما در دوره‌های اول در بحث‌های مربوط به حوزه معیشت، توزیع ماسک و… از طریق جمعیت داوطلبان هلال احمر حضور پیدا کردیم. در روزهای محرم نیز برای غربالگری و تب‌سنجی در هیأت‌های مذهبی حضور پیدا کردیم. موضوعی که در حال حاضر اهمیت دارد این است که اعلام شده که اگر سطحی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در جامعه وجود داشته باشد، شیوع اپیدمی کاهش می‌یابد.»

استقرار جوانان هلال احمری در مناطق پررفت و آمد شهرها

نصیری با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در مواقع بحران همواره به میدان می‌آید و در حال حاضر وضعیت به همین صورت است، گفت: «بر این اساس در ستاد کرونای جمعیت هلال احمر قرار بر این شد تا جوانان و داوطلبان هلال احمر در مناطق پرازدحام و پررفت‌وآمد شهرها و کلانشهرها حضور یابند و درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی نکاتی را به افراد متذکر شوند.»

هدیه ماسک

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: «بر همین اساس در حال حاضر بالغ بر سه هزار و 400 پایگاه در کل کشور و با حضور تقریبا 12 هزار نفر از داوطلبان اقدام کرده و مباحث مربوط به فاصله اجتماعی و رعایت نکات ایمنی را به افراد متذکر می‌شوند. البته در کنار این موضوع اگر افرادی باشند که ماسک به همراه نداشته یا امکان تأمین هزینه ماسک را نداشته باشند، ماسک هم از سوی داوطلبان هلال احمر به آنها هدیه می‌شود تا بتوانند پروتکل‌ها را رعایت کنند.»

او با بیان اینکه پیشگیری از این بیماری باید به صورت همه‌جانبه باشد و ایمنی تمام افراد جامعه را تأمین کنیم، گفت: «برای این طرح دوره اول آن را 10 روزه دیده‌ایم و امیدواریم در این 10 روز بتوانیم تأثیر مثبتی داشته باشیم که از روز دوشنبه آغاز شده است، اما به طور کلی تا زمانی که بحران باشد، جمعیت هلال احمر نیز حضور دارد..

نصیری تأکید کرد: «البته ما ماسک را به صورت همگانی توزیع نمی‌کنیم، بلکه اگر فردی ماسک نداشته باشد، به صورت رایگان به او ماسک هدیه می‌دهیم..

توزیع ۸۰هزار بسته غذایی

او همچنین اظهار کرد: «در عین حال تأکید دیگر مقام معظم رهبری درباره بحث معیشت بود. بر همین اساس توزیع 80 هزار بسته غذایی طی 2 هفته آینده  آغاز می‌شود. رقم این کمک‌ها معادل 24 میلیارد تومان بوده است. تأمین و تقسیم کردیم تا در شهرها در میان متأثران از ویروس کرونا تقسیم شود. متأثران هم افرادی هستند که به واسطه کرونا کارشان تعطیل شده است. این افراد اکنون دچار مضیقه هستند که جامعه هدف ما هستند.»

لازم به ذکر است تا کنون در میدان مبارزه با کرونا توسط این جمعیت اقداماتی دیگری نیز صورت گرفته است. ضدعفونی معابر، تب‌سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و آموزش‌های مقابله با ویروس ازجمله این اقدامات است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.