توضیه وزارت اقتصاد درباره سود سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی وصول سود شرکت‌های دارای پرتفوی در سهام عدالت را پیگیری می‌کند تا وعده داده شده برای واریز نوبت اول سود برای سهامداران به زودی محقق شود.

به گزارش شهروند آنلاین مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی توضیح داد: درباره سهام عدالت و تقسیم سود آن هیچ نکته مبهم و غیرشفافی وجود ندارد و سازمان خصوصی سازی درباره جزئیات آن همواره اطلاع‌رسانی کرده است. واریز سود سهام عدالت برای سهامداران به ترتیبی که پیش از این رئیس سازمان خصوصی‌سازی وعده داده بود، منتفی نشده و این سازمان در حال پیگیری از شرکت‌های سهام عدالت برای واریز نهایی سودشان است.

تاکنون از ۳۶ شرکتی که در پرتفوی بورسی سهام عدالت قرار دارند، ۳۴ شرکت مجامع خود را برگزار کرده و فقط دو شرکت که سال مالی آنها منتهی به شهریور ماه است هنوز مجامع خود را برگزار نکرده‌اند. بعضی از این شرکت‌ها سودی برای تقسیم نداشتند، اما ۲۹ شرکت سود تقسیم کردند و مجموع سود‌های تقسیم شده به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان یعنی بیش از دو برابر سال گذشته رسیده است.

بر این اساس افرادی که پرتفوی ۵۳۲ هزار تومانی دارند حدود یک میلیون تومان و افرادی که سهامدار یک میلیون تومانی سهام عدالت هستند، دو میلیون تومان سود بابت عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر، دریافت خواهند کرد.

با توجه به اینکه میزان سود به دو برابر میزان سال قبل رسیده بود، شورای عالی بورس تصمیم گرفت این سود را در دو نوبت؛ بخش اول را تا پایان آذر ماه و بخشی را در انتهای اسفند یا اوایل فروردین ماه پرداخت کند. بر اساس جداول زمان پرداخت، پیش‌بینی می‌شد حداقل ۵۰ درصد از سود تا پایان آذر واریز شود و تاکنون بعضی از شرکت‌ها به صورت کامل سود را واریز و بعضی از شرکت‌ها بخشی از سود را واریز کرده و وعده داده‌اند که تا پایان هفته جاری مابقی سود را واریز کنند.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که وصول سود اعلامی سایر شرکت‌ها را نیز پیگیری می‌کند تا سود وعده داده شده به حساب سهامداران واریز شود. بر اساس اعلام این سازمان اگر شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان هفته جاری سود را واریز نکنند، هفته آینده در کمیته تخلفات سازمان بورس باید پاسخگو باشند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.