خسارت ۱۱۱ میلیارد دلاری آمریکا به سوریه

وزارت خارجه سوریه با اشاره به خسارت بیش از ۱۱۱ میلیارد دلاری آمریکا به این کشور، درخصوص سرقت نفت و گندم سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی به سازمان ملل متحد نامه نوشت.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت در خصوص سرقت نفت و گندم این کشور توسط آمریکا ارسال کرد.

وزارت خارجه سوریه همچنین تاکید کرد که آمریکا در مجموع حدود ۱۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به این کشور در بخش نفت خسارت وارد کرده است.

این وزارتخانه درباره جزئیات این خسارتها گفت: در نتیجه تجاوزگریهای مستقیم نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به آن، سوریه حدود ۲۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار خسارت دیده است و خسارت غیر مستقیم نیز بیش از ۸۶ میلیارد دلار است که مجموع این خسارت در بخش نفت به ۱۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده است.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آنها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.