از احوال ناخوش سیستم بهداشت و درمان انگلیس تا بازسازی اوکراین ویران‌شده

کیوسک؛ نگاهی به صفحه نخست روزنامه‌های جهان؛ چهارشنبه، 14 دسامبر 2022

چهارشنبه، 14 دسامبر 2022، گاردین از احوال ناخوش سیستم بهداشت و درمان انگلیس گفت، تایمز از تبعات اعتصاب بزرگ پرستاران و نیویورک‌تایمز از سیر کاهشی تورم در ایالات متحده و بازسازی اوکراین ویران‌شده.

به گزارش خبرنگار شهروند آنلاین؛ مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های گاردین، نیویورک‌تایمز و تایمز به شرح زیر است:

گاردین

گاردین در گزارش اصلی خود در روز چهارشنبه، 14 دسامبر 2022، نگاهی به درون NHS (خدمات بهداشت ملی انگلیس) انداخته است. این روزنامه می‌نویسد خدمات بهداشت و سلامت در نقطه شروع بحران است. گاردین در آنچه «گزارش ویژه» می‌نامد، پنج صفحه از روزنامه را به تمرکز بر فشارهای موجود در بیمارستانی شلوغ در لندن اختصاص داده و تیتر زده است: «33 ساعت درون NHS که در لبه پرتگاه است».

این روزنامه درباره اورژانس «بسیار پرمشغله»، بخش‌های «شلوغ» و پزشکان عمومی «خسته» گزارش داده و به این نتیجه ‌رسیده که خدمات بهداشت و سلامت در «آستانه فروپاشی» است.

نیویورک‌تایمز

«تورم کُند و باعث امید به فرودی نرم می‌شود» و «جهش بازار سهام» عناوین گزارش اصلی نیویورک‌تایمز است. در این گزارش آمده: «میزان تورم در ماه نوامبر آشکارا بیش از حد انتظار کاهش یافت؛ نشانه‌ای دلگرم‌کننده هم برای مقامات فدرال رزرو، هم مصرف‌کنندگان مبنی بر اینکه 18 ماه افزایش سریع و بی‌امان قیمت‌ها به‌طور معناداری شروع به کاهش کرده است.»

«بازسازی اوکراین ویران‌شده» عنوان تصویر اصلی نیویورک‌تایمز است با این توضیح: «50 کشور تحت رهبری فرانسه تلاش می‌کنند یک‌میلیارد دلار به کی‌یف برای نوسازی سیستم‌های برق، گرمایش، آب و مراقبت‌های بهداشتی‌اش ارسال کنند.»

تایمز

روزنامه تایمز به اعتصاب‌های پیش رو در انگلیس توجه کرده و گفته جان بیماران با اعتصاب پرستاران در خطر است، این در حالی است که کالج سلطنتی پرستاری (RCN)  به ارائه خدمات کاملا پرسنلی مانند  A&E(بخش اورژانس بیمارستان)، مراقبت‌های مربوط به سلامت روان و برخی خدمات بیماران سرطانی متعهد نشده است.

گزارش این روزنامه افزوده: «رهبران پرستاری هشدار داده‌اند که ممکن است جان بیماران در طول اعتصاب روز پنجشنبه (15 دسامبر) پرستاران به خطر بیفتد، به دلیل آنچه آنها می‌گویند شکست اتحادیه‌ها در حفظ و حمایت از خدمات حیاتی در برابر اختلال و بی‌نظمی است.»

تایمز تصویری از شاهزاده و پرنسس ولز (ویلیام، پسر چارلز سوم، و کاترین، همسرش) به همراه فرزندان‌شان را به‌عنوان بخشی از کارت کریسمس این خانواده برای امسال منتشر کرده است.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.