غروب مراکش شگفتی‌ساز در قطر / فرانسه حریف آرژانتین در فینال شد

دیدار مراکش و فرانسه در نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی ۲ بر صفر خروس‌ها به اتمام رسید و فرانسه جریف آرژانتین در فینال شد

به گزارش شهروند آنلاین؛ در دیدار دوم مرحله نیمه نهایی جام جهانی قطر، دو تیم مراکش و فرانسه برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

مراکش صفر – فرانسه ۲
داور: سزار آرتورو راموس (مکزیک)
ورزشگاه: البیت
گل: تئو ارناندز و کولو موآنی
کارت زرد: سفیان بوفال
کارت قرمز: –

ترکیب مراکش: یاسین بونو (دروازه‌بان)، رومن سایس (۲۱- سلیم املاح (۷۸- عز عبده))، جواد الیمیغ، اشرف حکیمی، نصیر مزراوی (۴۶- عطیه‌الله)، سفیان آمرابات، اشرف داری، عزالدین اناهی، حکیم زیاش، سفیان بوفال (۶۶- ابوخلال) و یوسف النصیری (۶۶- عبدالرزاق حمدالله).

ترکیب فرانسه: هوگو لوریس (دروازه‌بان)، رافائل واران، ابراهیما کوناته، تئو ارناندز، ژول کونده، آنتوان گریزمان، اورلین شوامنی، یوسف فوفانا، اولیویه ژیرو (۶۵- مارکوس تورام)، عثمان دمبله (۷۹- کولو موآنی) و کیلیان ام‌باپه.

نیمه نخست

ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور مکزیکی آغاز شد.

فرانسه بازی را هجومی آغاز کرد و سعی در باز کردن دروازه حریف آفریقایی خود داشت.

در دقیقه ۵، حرکت زیبای گریزمان با پاس به امباپه همراه شد و ضربه این بازیکن با برخورد به مدافع مراکش مقابل پای تئو ارناندز قرار گرفت و دفاع چپ فرانسه توانست دروازه بونو را خیلی زود باز کند. این نخستین گلی بود که مراکش در جام جهانی از بازیکنان حریف خورده بود.

در دقیقه ۱۰، ضربه پشت محوطه جریمه اوناهی را لوریس به زیبایی مهار کرد.

در دقیقه ۱۶، فرار اولیویه ژیرو در قلب خط دفاعی مراکش همراه شد که شوت بسیار محکم او به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۶، پاس فوفانا با حرکت و تک به تک شدن او با دروازه‌بان همراه شد که ضربه او را داری برگشت داد و در ادامه ضربه ژیرو با بی‌دقتی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 در دقیقه ۴۴، کرنر ارسالی زیاش با دفع ناقص مدافعان فرانسه به الیمیق رسید و ضربه برگردان او به تیر دروازه لوریس برخورد کرد و برگشت داده شد تا شیرهای اطلس از زدن گل نخست عاجز بمانند.

نیمه دوم

بر خلاف نیمه دوم، مراکش بازی را هجومی آغاز کرد و در ۱۰ دقیقه ابتدایی این نیمه، دو بار فرصت داشتند که دروازه لوریس را باز کنند اما دفاع خوب واران و کوناته باعث شد که این موقعیت‌ها به هدر رود.

در ۲۰ دقیقه ابتدایی این نیمه با این که مراکش توپ و میدان را در اختیار داشت اما آن‌ها از به ثمر رساندن گل عاجز بودند و دفاع خوب فرانسوی‌ها مانع ایجاد خطر جدی روی دروازه لوریس بود.

در دقیقه ۸۱، حرکت زیبای امباپه، خط دفاع مراکش را به هم ریخت و ضربه او با برخورد به مدافعین مراکش مقابل پای کولو موآنی قرار گرفت و ضربه او گل دوم فرانسه را وارد دروازه مراکش کرد.

در دقیقه ۴+۹۰، حرکت عبده با پاس او به اوناهی همراه شد که ضربه او در ۶ قدم به حمدالله رسید و اثرگذاری مهاجم مراکش را کونده از روی خط برگشت داد تا دروازه فرانسه در این دیدار بسته بماند.

داور برای این دیدار ۶ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد که هیچ تیمی موفق به گل زدن در آن نشد و خروس‌ها با برتری ۲ بر صفر برابر شیرهای اطلس، برای دومین دوره پیاپی در جام جهانی به فینال رسیدند و حریف آرژانتین برای کسب عنوان قهرمانی شدند./ایسنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.