مدارس تا سه‌شنبه غیرحضوری شد

بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا مدارس استان تهران به جز شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه تا پایان روز سه‌شنبه غیرحضوری شد.

به گزارش شهروند آنلاین، کارگروه اضطرار آلودگی هوا عصر شنبه در پی تشدید آلودگی هوا تشکیل جلسه داد و مقرر شد تا پایان روز سه­شنبه هفته جاری مدارس استان تهران به صورت غیرحضوری برگزار شود.

همچنین در این مدت مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در تهران به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل خواهند بود.

معاون استاندار تهران نیز در این زمینه گفت: فروش طرح ترافیک برای این سه روز توسط شهرداری تهران متوقف خواهد شد و فروش ممنوع است همچنین نیاز است که شهروندان از ترددهای غیر ضرور خودداری کرده و در صورت لزوم حتما از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

عابد ملکی افزود: مدیران ادارات نیز باید با مرخصی مادران دارای فرزند محصل موافقت کنند همچنین فعالیت کارخانه‌های تولید شن و ماسه نیز تا روز چهارشنبه متوقف خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست نیز اعلام کرد: امروز شنبه ۲۶ آذر، هوای تهران و کرج برای همه گروه‌ها ناسالم است همچنین هوای سه کلانشهر دیگر، ناسالم برای گروه‌های حساس و سه کلانشهر قابل قبول است.

بر اساس گزارش دریافتی از مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان، هوای کلانشهرهای تهران و کرج به ترتیب با شاخص های ۱۵۹ و ۱۷۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌ها و هوای کلانشهرهای مشهد، اهواز و اراک به ترتیب با شاخص‌های ۱۰۱، ۱۱۰ و ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

براساس این گزارش، هوای کلانشهرهای تبریز، اصفهان و شیراز به ترتیب با شاخص‌های ۸۷، ۹۵ و ۵۶ قابل قبول است.

شاخص آلایندگی هوا تا ۵۰ سبز و پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ زرد و قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ قرمز و ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بنفش و بسیار ناسالم، بیشتر از ۳۰۰ قهوه‌ای خطرناک است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.