مسی به حقش رسید/ رونق بازار سلاح‌سازان آمریکایی/چین زیر پای کرونا

کیوسک؛ نگاهی به صفحه نخست روزنامه‌های جهان؛ دوشنبه، 19 دسامبر 2022

دوشنبه، 19 دسامبر 2022، نیویورک‌تایمز از رونق بازار سازندگان اسلحه در آمریکا گفت؛ فایننشال‌تایمز از گسترش کرونا در چین و واشینگتن‌پست از لیونل مسی و جام.

به گزارش خبرنگار شهروند آنلاین؛ مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های نیویورک‌تایمز، فایننشال‌تایمز و واشینگتن‌پست به شرح زیر است:

نیویورک‌تایمز

«ثروت بادآورده برای سازندگان اسلحه با افزایش بودجه نظامی» و «در بحبوحه جنگ اوکراین و تهدیدات فزاینده، ایالات متحده قصد دارد 858 میلیارد دلار هزینه کند» عناوین گزارش نیویورک‌تایمز در روز دوشنبه، 19 دسامبر 2022، است. در این گزارش می‌خوانیم: «چشم‌انداز تهدیدات نظامی فزاینده از سوی چین و روسیه باعث حمایت دو حزب (دموکرات و جمهوریخواه) از افزایش هزینه‌های پنتاگون شده و رونق بالقوه دیگری را برای سازندگان سلاح ایجاد می‌کند که احتمالا فراتر از جنگ در اوکراین است.»

فایننشال‌تایمز

گزارش اصلی فایننشال‌تایمز می‌گوید که کووید-19 اکنون به سرعت در شهرهای چین در حال گسترش است که منجر به بیماری گسترده، اختلال در تجارت و کمبود دارو شده است. این روزنامه همچنین از اعتصاب‌های گسترده در انگلیس گزارش داده و گفته است: «ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس، با «چالش سیاسی فزاینده» بر سر اعتصاب‌ها مواجه است و برخی از نمایندگان حزب محافظه‌کار (حزب حاکم انگلیس) از دولت او مصرانه خواسته‌اند که مذاکرات درباره دستمزد پرستاران را از سر بگیرد.»

واشینگتن‌پست

بسیاری از روزنامه‌های دوشنبه تصویر اصلی خود را به قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022 قطر اختصاص دادند. «مسی با برد نهایی بالاخره به حقش رسید» و «فینال جاودانه جام جهانی سرانجام پاداش لیونل مسی آرژانتینی را داد» عناوین گزارش واشینگتن‌پست همراه با تصویر اصلی است که لیونل مسی و یارانش را هنگام فتح جام جهانی نشان می‌دهد.

در این گزارش آمده: در کافه‌ها، آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، کلاس‌های درس و پاتوق‌ها، مردم می‌توانند برای همیشه درباره شبی صحبت کنند که در آن مدیری، لیونل اسکالونی آرژانتینی، گفت: «مسابقه کاملا دیوانه‌کننده بود» و دیگری، دیدیه دشان فرانسوی، گفت: «ما موفق شدیم از مرگ برگردیم….»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.