فروش داروهای تقلبی کرونا در فضای مجازی

به گفته پزشک این داروها ممکن بود جان مردم را بگیرد

دو مجرم در فضای مجازی داروی تقلبی کرونا را به‌عنوان داروی واقعی به کاربران فضای مجازی می‌فروختند؛ داروهایی که به گفته پزشک حتی ممکن بود جان مردم را نیز بگیرد.

چندی پیش یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا گفت: «چند روز قبل با توجه به ابتلای پدرم به ویروس کرونا و وخیم‌شدن وضع جسمانی‌اش تصمیم به خرید دارو گرفتم. برای خرید داروهای مورد نیاز در فضای مجازی با فردی ناشناس آشنا شدم. این فرد اعلام کرده بود، داروی درمان کرونا را دارد. سه واکسن درمانی کرونا از او گرفتم، به قیمت هر کدام 170‌میلیون ریال، یعنی در مجموع به مبلغ 510‌میلیون ریال به حساب او واریز کردم. اما پس از مراجعه به بیمارستان و تحویل به پزشک متخصص، فهمیدم داروها تقلبی است. او داروها را تقلبی اعلام کرد و گفت که در صورت استفاده می‌توانست منجر به مرگ پدرم شود.»

راه‌اندازی کانال برای فروش داروهای تقلبی

با اعلام این شکایت، بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت. مشخص شد متهم با ایجاد کانال و گروه تلگرامی با موضوع خرید و فروش داروهای کرونا مبالغ بسیار بالای داروهای تقلبی را به عنوان داروهای درمانی به متقاضیان این داروها فروخته است.

در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه او شناسایی‌شد و با هماهنگی‌های قضائی اکیپ عملیاتی پلیس فتا به مخفیگاه او مراجعه کردند و موفق شدند او را دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاهش تعداد زیادی از داروهای تقلبی کرونا را کشف کنند.

متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی‌های اولیه گفت: «مدتی است از زندان آزاد شده‌ام. با توجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری یکی از دوستانم یک کانال و گروه تلگرامی راه‌اندازی کردم. دوستم در داروخانه کار می‌کرد. با عضویت در چند گروه بزرگ دارویی در تلگرام و تبلیغ، داروهای تقلبی را به‌عنوان داروی کرونا به مردم با مبالغ بالا می‌فروختم. داروها را دوستم تهیه می‌کرد. من از محتویات داخل داروها و آمپول‌ها بی‌اطلاع بودم.»

سرهنگ «داود معظمی گودرزی» رئیس پلیس فتا با اعلام این خبر گفت: «در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد. کشف جزئیات پرونده و مبالغ کلاهبرداری‌شده در دست بررسی است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.