اختصاص بیش‌از ۲۴ هزار میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان در سفر رییس جمهور

وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: به منظور توسعه روز افزون سیستان و بلوچستان بیش‌از ۲۴ هزار میلیارد تومان در سفر هیات دولت و رییس جمهور به این استان مصوب شده است

به گزارش شهروند آنلاین؛ احمد وحیدی شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان  اظهارداشت: سیستان و بلوچستان دارای مردم غیور، وفادار، صمیمی و مرزداران گرانقدری هستند که یکی از وظایف ما خدمت به این مردم، رفع مشکلات آنان و کمک به رفع محرومیت‌های از چهره استان است.

وی آب، راه و اشتغال را از مهمترین مسائل در سیستان و بلوچستان مطرح کرد و افزود: دولت تلاش کرده با انجام پروژه‌های کلان نظیر بزرگراهی، گازرسانی و خط ریلی به ارائه خدمات به مردم این استان بپردازد و همچنان با توجه به وجود ظرفیت‌های مطلوب در منطقه باید از آنها برای توسعه و رفع مشکل اشتغال بهره گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه مرزهای جنوب شرق ایران در سیستان و بلوچستان فرصت طلایی را برای مبادلات کالا به کالا با کشورهای همسایه فراهم کرده تا ضمن تامین کالاهای ضروری کشور صادرات نیز به بهترین شکل رونق گیرد، تاکید کرد: مرزهای این استان یک مزیت بزرگ بشمار می‌رود که دولت، دیپلماسی مرزی با کشورهای پاکستان و افغانستان را در دستورکار جدی قرار داده است.

وی تصریح کرد: همچنین مرزهای آبی و معادن سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های ارزشمند بشمار می‌رود که ضمن اهتمام دولت برای استفاده از این ظرفیت‌ها باید هم سرمایه‌گذاران و مردم در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

وحیدی ادامه داد: علاوه‌بر مصوبات دولت در سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان چندین شرکت بزرگ در زمینه‌های مختلف نظیر معدن دور هم جمع شدند و با تشکیل کنسرسیوم به دنبال توسعه و پیشرفت این منطقه هستند.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با اقدامات مطلوب صورت گرفته در بسیاری از بخش‌ها نظیر طرح نهضت ملی مسکن و پارک علم و فناوری در رده برتر کشور قرار دارد.

وزیر کشور بیان کرد: زمینه‌های رشد بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان ایجاد شده اما چون محرومیت‌ها از سال‌های گذشته برجا مانده است امکان دارد دستاوردها به چشم نیاید و همچنان دولت تلاش دارد با حضور استاندار جدید در این استان زمینه رفع مشکلات را فراهم و توسعه را برای منطقه رقم بزند.

وی با بیان اینکه استاندار جدید سیستان و بلوچستان به استان شناخت کامل دارد گفت: با وجود روحیه جهادی در استاندار جدید این استان امید می‌رود با همکاری مردم شاهد محرومیت زدایی از چهره منطقه و توسعه روز افزون آن باشیم.

احمد وحیدی عصر روز چهارشنبه برای شرکت در مراسم تکریم و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه بین المللی زاهدان مرکز این استان شد.

در این آئین محمدکرمی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان معرفی و از زحمات حسین مدرس خیابانی استاندار سابق این استان قدردانی شد./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.