واریز سود سنواتی ۳۰ میلیون سهامدار

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از ۳۰ میلیون سهامدار، ۵ هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان سود سنواتی خود را از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) دریافت کرده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از روابط عمومی سمات، تازه‌ترین آمار‌های منتشر شده از پرداخت مطالبات جامعه سهامداری ایران حاکی از آن است از ابتدای سال جاری تا پایان هفته اول دی ماه، ۵ هزار و ۲۵۳ میلیارد و ۶۰۷ میلیون تومان سود سنواتی ۲۶۸ ناشر که به ۳۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۶۴ سهامدار تعلق داشت با استفاده از سامانه سجام به حساب سرمایه‌گذاران واریز شد.

گفتنی است اطلاعات واریز سود ناشران بازار سرمایه در بازه زمانی فوق نشان می‌دهد که پرداخت ۵۳ هزار و ۴۰۴ میلیارد و ۵۸۴ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان سود جاری ۳۸۵ ناشر از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به حساب ۴۹ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۵۸ سهامدار انجام شده است.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهاد‌ها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.