اعلان قرمز اینترپل برای ترامپ

سخنگوی قوه قضائیه از شناسایی و تحت پیگرد قرار گرفتن ۱۵۴ متهم در خصوص ترور شهید سلیمانی خبر داد و گفت: ۹۶ نفر از این متهمان اتباع آمریکایی هستند.

به گزارش شهروند آنلاین، مسعود ستایشی در نشست خبری روز گفت: ۴ عنوان اتهامی علیه آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی مطابق قوانین و مقررات داخلی و بین‌المللی احصاء شده است.

سخنگوی قوه قضائیه معاونت در قتل عمدی مطابق ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی، مباشرت در قتل عمدی مطابق ماده ۳۸۱ قانون مجازات اسلامی، اقدام تروریستی مطابق ماده ۲ قانون اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی مطابق ماده های ۴۹۸ و ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی را اتهامات متهمان پرونده ترور شهید سلیمانی اعلام کرد.

ستایشی افزود:تاکنون بیش از ۸۰۰ مکاتبه و دستور قضائی خطاب به مراجع مختلف حقوقی و اداری ارسال شده که در حال پیگیری است و تاکنون ۱۵۴ ردیف متهم که ۹۶ نفر از آنها اتباع امریکایی هستند شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تاکنون حدود ۲ هزار صفحه تحقیقات قضائی و ۷۰۰ صفحه قرار جلب به دادرسی و ۶۰ صفحه کیفرخواست برای متهمان این جنایت تنظیم شده است.

او افزود: در راستای پیگیری عاملان این جنایت به ۹ کشور ۱۱ نیابت قضائی ارسال و به برخی از کشورها ۲ نیابت قضائی ارسال شده است.

ستایشی گفت: در پیگیری‌ها ازطریق پلیس بین‌الملل اعلان قرمز برای متهمان با دستور قضائی صادره از سوی شعبه بازپرسی مربوطه برای ۷۳ نفر از مقامات آمریکایی عامل ترور ازجمله رئیس‌جمهور سابق آمریکا صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: ۳ دوره نشست تفصیلی مقامات ایرانی و کشور عراق انجام شد که در آن توافقات جامعی صورت گرفت و نشست چهارم در دی سال جاری در تهران برگزار خواهد شد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.