مخبر: پیشرفت چشمگیر گمرکات در شمال شرق کشور نتیجه توسعه روابط با همسایگان است

معاون اول رئیس‌جمهوری در جلسه‌ای با اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی به بررسی و حل مشکلات، چالش‌ها و مسائل اصلی استان در حوزه‌های مختلف به ویژه آب، انرژی، راه و خطوط ریلی پرداخت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد مخبر در این جلسه که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد با تاکید بر پیگیری مجدانه دولت سیزدهم برای اجرای مصوبات سفرهای استانی تصریح کرد: ظرفیت‌های هر استان در دولت و طی جلسات مختلف به خوبی بررسی و دیده شده است و در دور دوم سفرهای رئیس‌جمهوری به استان‌های کشور علاوه بر تکمیل و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام، برنامه‌های توسعه‌ای و عمرانی هر استان در دستورکار قرار می‌گیرد.

او با اشاره به دغدغه‌های نمایندگان خراسان رضوی در خصوص تامین آب این استان و به ویژه شهر مشهد افزود: حل مشکلات آب مشهد در جلسات مختلف بررسی و نهایی شده است و همچنین با پیگیری‌های دولت کریدور شرقی پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان تا شمال شرق کشور و استان خراسان رضوی کشیده می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به مزیت‌ها وظرفیت‌های فراوان استان خراسان رضوی بر توسعه بخش کشاورزی و کاشت زعفران و صنایع پایین‌دستی و فولاد و همچنین احیای قنوات این بخش از کشور تاکید کرد.

مخبر همچنین به سیاست توسعه روابط با همسایگان در دولت سیزدهم اشاره و تاکید کرد: پس از عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای و همچنین توسعه روابط با همسایگان شمال شرقی کشور شاهد پیشرفت چشمگیر در گمرکات این استان به ویژه در سرخس هستیم که با توسعه خطوط ریلی و ساخت آزادراه و جاده‌های ترانزیتی می‌توان یک منبع درآمد پایدار واشتغال‌زایی در این خطه از کشور ایجاد کرد.

او در ادامه با اشاره به تصمیمات دولت در خصوص تفویض اختیار به استانداران برای اداره کشور گفت: در جلسه رئیس‌جمهوری با استانداران کشور مقرر شد تا تیمی با بررسی ابعاد مختلف هر چه سریعتر طرح و اقدامات لازم برای اداره امور استان‌ها توسط استانداران و مقامات محلی ارائه کند.

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه با قدردانی از همکاری و هماهنگی اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی درخصوص توسعه و اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم در این استان، گزارشی از روند پیگیری طرح‌ها و مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان خراسان رضوی ارایه کرد.

همچنین در این جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی به ارائه نظرات، مشکلات و راهکارهای حل مسائل استان خراسان رضوی در حوزه‌های آب، انرژی، خطوط ریلی، اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری در صنایع بزرگ، صنایع دستی، کشاورزی، توسعه قنوات، حل مشکلات حاشیه‌نشینی در مشهد و راه و مسکن روستایی در استان پرداختند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.