برگزاری جلسه شورای اقتصاد به ریاست مخبر

جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد و برخی از طرح‌های مهم و اولویت‌دار دولت سیزدهم مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری،در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و شهردار تهران نیز حضور داشتند برخی درخواست‌ها و پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

سرمایه‌گذاری در طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری میدان نفتی شادگان با دومیلیارد دلار سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از درخواست‌های وزارت نفت در این نشست بود که شورای اقتصاد با آن موافقت کرد.

در این جلسه وزارت نفت جزئیات برنامه‌ریزی خود برای آغاز عملیات اجرایی توسعه میدان نفتی آزادگان که تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری مشترک آن به مبلغ ۷ میلیارد دلار پیش از این امضا شده بود، تشریح کرد.

انتشار اوراق مالی اسلامی برای تأمین مالی اجرای دو طرح «احداث قطار حومه‌ای کلانشهر اصفهان به شهر جدید بهارستان» و «احداث قطار حومه‌ای کلانشهر مشهد به شهر گلبهار و چناران» نیز از درخواست‌های مطرح شده توسط وزارت راه و شهرسازی در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی در خصوص مشخصات مالی و اقتصادی طرح‌ها، اعضای شورای اقتصاد با آن موافقت کردند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.