فراخوان گروه‌های فلسطینی برای حضور در مسجدالاقصی

گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای هتک حرمت مسجد الاقصی توسط وزیر تندرو کابینه جدید رژیم صهیونیستی را محکوم و نسبت به پیامدهای آن به این رژیم هشدار دادند و خواهان حضور گسترده فلسطینی‌ها در این مسجد برای مقابله با نقشه اشغالگران شدند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه خبری العهد، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای در این باره تاکید کردند: یورش ایتامار بن گویر (وزیر امنیت داخلی کابینه بنیامین نتانیاهو) به مسجدالاقصی خطرناک و تحریک کننده احساسات ملت ما و ملت‌های عربی و اسلامی بوده و زمینه‌ساز شکل‌گیری جنگ مذهبی در منطقه است.

گروه‌های مقاومت افزودند: رژیم اشغالگر مسئولیت کامل پیامدهای اصرار بر تجاوز به ملت فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی آنها را بر عهده دارد.

در این بیانیه آمده است: ما از ملت فلسطین در قدس، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی می‌خواهیم به مسجدالاقصی رفته و برای ناکام گذاشتن طرح‌ها و نقشه‌های تلمودی صهیونیست‌ها در این مکان مقدس تحصن کنند. همچنین از ملت فلسطین و مقاومت در کرانه باختری اشغالی می‌خواهیم در راستای دفاع از مسجدالاقصی درگیری و رویارویی با اشغالگران را تشدید کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تداوم یورش افراط‌گرایان صهیونیست به مسجدالاقصی را با جدیت زیر نظر داریم و نقش خود را در دفاع از آن رها نمی‌کنیم. رژیم اشغالگر در تغییر واقعیت‌های میدانی موفق نخواهد بود و قدس عربی و اسلامی و کانون درگیری با رژیم اشغالگر باقی خواهد ماند.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین از تشکیلات خودگردان خواستند که به هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان دهد و در مسیر اقدامات مقاومت در کرانه باختری برای حفاظت از ملت فلسطین مانع‌تراشی نکند.

در این بیانیه تاکید شده است: ما از رهبران، علما و امت عربی و اسلامی می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال مسجدالاقصی عمل کرده و از ملت ما حمایت کنند. ما همچنین خواستار توقف همه اشکال عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر هستیم؛ زیرا این اقدام چراغ سبزی برای ادامه تجاوز به مردم ما و مقدسات آنها است.

ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی کابینه رژیم صهیونیستی در سایه حمایت نیروهای رژیم صهیونیستی صبح سه‌شنبه به همراه شماری از صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی یورش برد.

پیش از این مصر و سازمان ملل متحد دوشنبه‌شب به رژیم صهیونیستی در خصوص هرگونه تعرّض بن گویر به مسجدالاقصی هشدار دادند.

جنبش حماس نیز در پیام خود به طرف‌های میانجی مصری و سازمان ملل متحد اعلام کرده است: اقدام بن گویر، انفجار خشم فلسطین در پی خواهد داشت.

در همین راستا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داده بود که سازمان ملل متحد و مصر در پیامی به دولت بنیامین نتانیاهو هشدار دادند که در صورت تعرض بن گویر به مسجدالاقصی، با مشکل بزرگی مواجه خواهند شد و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از واکنش حماس شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.