استقبال امارات از توسعه همکاری‌های ترانزیتی با ایران

سفیر امارات در ایران در دیدار با مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی ضمن تاکید بر همکاری‌های بندری، دریایی و ترانزیتی بین تهران و ابوظبی، گفت: از رویکرد ایران برای توسعه همکاری‌های ترانزیتی با کشورهای CIS استقبال می‌کنیم.

به گزارش شهروند آنلاین از سازمان بنادر و دریانوردی،«سیف محمد عبید الزعابی» سفیر امارات متحده عربی در ایران، با هدف تحکیم روابط اقتصادی و توسعه همکاری‌های بندری و دریایی بین تهران و ابوظبی با «علی‌اکبر صفایی» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و گفت‌وگو کرد.

«علی‌اکبر صفایی» مدیرعامل سازمان بنادر در این دیدار با اشاره به راهبرد دولت سیزدهم برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و ارتباطات حسنه با کشورهای همسایه، توسعه روابط دریایی بین دو کشور ایران و امارات متحده عربی را حائز اهمیت دانست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه توسعه همکاری‌های دریایی، ترانزیتی و ارتباطات بندری با ابوظبی آمادگی دارد، تاکید کرد: ارتباط ترانزیتی و بندری بین تهران و ابوظبی با کشورهای آسیای مرکزی و سایر کشورها می‌تواند به سرعت شکل گرفته و خیلی سریع رونق بگیرد.

صفایی از آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های بندری و دریایی امارات در بنادر جنوب ایران به ویژه بندر شهید رجایی و بندر چابهار خبر داد و گفت: در بندر چابهار ظرفیت‌های بسیار خوبی فراهم شده و بخش خصوصی امارات متحده می‌تواند در قالب قراردادهای بلندمدت در بندر چابهار سرمایه‌گذاری کند.

بنا براین گزارش،«سیف محمد عبید الزعابی»، سفیر امارات متحده عربی در ایران نیز در این دیدار با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی در حوزه حمل‌ونقل دریایی بین تهران و ابوظبی، از اعتماد و علاقه دولت امارات برای توسعه همکاری‌های بندری و دریایی با ایران خبر داد.

الزعابی با اشاره به ظرفیت‌های شرکت‌های امارات متحده برای سرمایه‌گذاری بندری و دریایی در کشورهای همسایه، به خصوص ایران، از بازدید میدانی توسط کارشناسان از بنادر ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سفیر امارات متحده عربی در تهران، همچنین با اشاره به زیرساخت‌های بسیار خوب حمل و نقلی و ترانزیتی در این کشور،از رویکرد ایران برای توسعه همکاری‌های ترانزیتی با کشورهای CIS استقبال کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.