اعتراف فرزند چارلز به کشتار در افغانستان

«هَری» موسوم به «دوک ساسکس» پسر کوچک چارلز سوم، شاه کنونی انگلیس؛ که چندی است از حلقه سلطنت خارج شده و به همراه زن آمریکایی خود با انجام مصاحبه و انتشار مستندهایی درتلاش برای ضربه زدن به وجهه خانواده سلطنتی انگلیس است، به کشتن حداقل ۲۵ نفر در جریان جنگ افغانستان اذعان و اعتراف کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، نشریه انگلیسی تلگراف با انتشار این خبر نوشت: هری، ۳۸ ساله در کتاب خود تحت نام « Spare » که قرار است هفته آینده انتشار یابد عنوان کرده که در جریان دومین دور حضور خود در جنگ افغانستان حداقل موجب قتل ۲۵ نفر شده است.

بنابراین گزارش هری دو بار، بین سال های ۲۰۰۷تا ۲۰۰۸ میلادی به عنوان نیروی زمینی و پس از آن طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ به عنوان خلبان در بالگردهای تهاجمی «آپاچی» در جنگ افغانستان حضور یافت.

نخستین حضور هری در جنگ افغانستان بطور مخفیانه صورت گرفت.

تارنمای این روزنامه انگلیسی درادامه نوشت: هری در دوره دوم حضور خود در جنگ افغانستان ۶ پرواز با بالگرد تهاجمی داشته که به گفته خود او این عملیات منجر به گرفتن جان انسان‌ها شده است.

تلگراف نوشت: هری در کتاب خاطرات خود عنوان کرده که او در انجام این ماموریت‌ها، «افراد» و «مردم»؛ (انسان‌ها)، را به عنوان مهره‌های شطرنجی که باید از صحنه نبرد برداشته شوند، می‌نگریسته، این نخستین باری است که او در مورد شمار کشته‌شدگان در جنگ افغانستان اعتراف می‌کند و این مساله خود باعث افزایش نگرانی از بابت امنیت جانی او به شمار می‌رود.

این گزارش می‌افزاید پسر کوچک چارلز سوم می‌گوید که او از کشتار خود در افغانستان نه پشیمان است و نه به آن افتخار می‌کند، بلکه او این قتل‌ها را به عنوان از میان برداشتن مهره‌های شطرنج از صفحه نبرد توصیف می‌کند.

بنابراین گزارش هری (در این کتاب) به صراحت نوشته است:شمار افراد(که در افغانستان به قتل رسانده‌ام) ۲۵ است، این تعداد آن چیزی نیست که باعث احساس رضایت ویا شرمساری‌ام شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.