شناسایی اتباع خارجی با سامانه بیومتریک

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با تأکید بر اهتمام مرزبانان بر تسهیل خدمات‌دهی به مرزنشینان، گفت: سامانه‌های بیومتریک برای شناسایی اتباع خارجی که وارد کشورمان می‌شوند فعال بوده و اقدامات کنترلی خوبی در مرز‌ها صورت می‌گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار “احمدعلی گودرزی” گفت: مرز‌های کشور امروز با جانفشانی سربازان، درجه داران و افسران آموزش‌دیده ایثارگر و فداکار مرزبانی از امنیت پایداری برخوردار بوده و این امنیت روبه رشد است.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به هوشمندسازی سیستم‌ها و تجهیزات مرزبانی افزود: در راستای حفظ منافع ملی کشور در دریای شمال و جنوب، هماهنگی‌ها با نیروی دریایی ارتش و سپاه در اوج خود قرار دارد و در حال حفاظت و حراست از منافع ملی کشورمان هستیم.

سردار “گودرزی” با بیان اینکه شناور‌های پیشرفته و نیمه‌سنگینی برای نگهبانی و حفاظت تا عمق دریا در اختیار دریابانی استان‌های شمالی و جنوبی قرار دارد، افزود: در حوزه نظم‌بخشی در عرصه دریا نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و با مبادی ذی‌ربط کشور برای تسهیل خدمات‌دهی به مردم هماهنگی کردیم و سامانه‌های الکترونیکی و اپتیکی در مرز‌ها ایجاد شده است.

او گفت: همه کسانی که برای اقدامات صیادی، تفریحی و اقتصادی قصد ورود به دریا را دارند امروز می‌توانند مدارک خود را به صورت الکترونیکی ارسال و از مراجعه به دریابانی خودداری کنند.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به استفاده مرزبانی از دوربین‌های پیشرفته‌ای که با دستان توانای جوانان کشور ساخته شده است، گفت: سامانه‌های بیومتریک نیز برای شناسایی اتباع خارجی که وارد کشورمان می‌شوند فعال بوده و اقدامات کنترلی خوبی صورت می‌گیرد.

سردارگودرزی با اشاره به جنگ ترکیبی تمام عیار بیگانگان و نظام سلطه علیه امنیت کشور در طول چند ماهه گذشته، افزود: حجم کشفیات سلاح‌های جنگی در چند ماهه اخیر در کشور بی‌سابقه بوده به طوری که در این مدت فقط ۴۸۰ هزار انواع فشنگ جنگی و حدود ۳ هزار سلاح جنگی کشف کرده‌ایم که نشان می‌دهد مرزبانی به وظایف ذاتی و انقلابی خود با تعهد کامل عمل کرده و با ایجاد ساز و کار‌های لازم در حال حفاظت و حراست از مرز‌های کشور است.

او در پایان با بیان اینکه در تمامی مرز‌های کشور، دیپلماسی بسیار فعال، پویا و ارتباط موثری با همه همسایگان داریم، گفت: متاسفانه در حوزه مواد مخدر صنعتی، ظرف یک یا دو ماه گذشته فقط ۱۴ تن انواع مواد مخدر صنعتی در مرز‌های جنوب شرق کشف شده که نشان‌دهنده افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی است.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.