جزئیات تازه از سود ۲۳ درصد اوراق سپرده‌گذاری

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از افتتاح اوراق سپرده‌گذاری یکساله با نرخ سود ماهیانه ۲۳ درصد خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،علیرضا قیطاسی گفت: طبق مصوبه بانک مرکزی سود سپرده‌های سالانه تا سقف ۲۰ درصد مجاز است و بیش از آن تخلف محسوب می‌شود و تنها موردی که امروز بانک‌ها براساس سهمیه ابلاغی می‌توانند سود سپرده را بیشتر از ۲۰ درصد بدهند همین اوراقی است که به بانک‌ها اجازه داده شده است تا از امروز به فروش برسانند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی همچنین، گفت: سهمیه بانک‌ها برای فروش اوراق سپرده‌گذاری بلندمدت بر اساس حجم عملیات آنها، تعداد شعب و … تعیین می‌شود.

قیطاسی با بیان اینکه نظارت بر بانک‌ها هم به صورت بازرسی میدانی انجام می‌شود، هم بازرسی خود بانک‌ها و هم به طور نامحسوس، افزود: سود پرداختی این اوراق به صورت ماهیانه است و پرداخت سود در اول یا آخر دوره ممنوع است و اگر بانکی سود اول دوره بدهد تخلف محسوب می‌شود.

علیرضا قیطاسی همچنین گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به شعب شبکه بانکی در سطح کشور برای افتتاح حساب‌های کوتاه‌مدت، سپرده یکساله و هم اوراق سرمایه‌گذاری یکساله اقدام کنند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره خرید و فروش اوراق در بورس گفت: خرید و فروش بورس هم از طریق بازار سرمایه و هم از بازار پول امکان‌پذیر است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.