بیانیه مجلس خبرگان رهبری درباره اقدام موهن در فرانسه

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو را اهانت به ساحت مرجعیت شیعه و وحشی‌گری فرهنگی دانست و آن را روی دیگر سکه حمایت دولت فرانسه از منافقین و حمایت تسلیحاتی از صدام علیه مردم ایران اسلامی ارزیابی کرد.

به گزارش شهروند آنلاین،در پی اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مرجعیت شیعه، مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای این اقدام موهن را محکوم کرد.

در متن بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: نشریه موهن شارلی ابدو که در توهین به مقدسات دینی مسلمانان در ضدیت با اسلام و مسلمین به ویژه ساحت مبارک پیامبر اکرم (ص) شهره است، در اقدامی دیگر با اهانت به مقام شامخ مرجعیت، ولایت فقیه و رهبر مستضعفان، آزادگان جهان و ارادتمندان انقلاب اسلامی را آزرده خاطر ساخت و خشم آنان را برانگیخت.

این بیانیه افزود: البته درج کاریکاتورهای موهن در این نشریه بدسابقه و حمایت از این وحشی‌گری فرهنگی توسط دولت بدنام فرانسه برای مردم ایران اسلامی چندان بعید و دور از ذهن نیست چرا که روی دیگر خوی استکباری حاکمان کاخ الیزه در حمایت از منافقین و کمک تسلیحاتی به صدام جنایتکار علیه مردم مظلوم کشورمان را در اذهان زنده کرد.

مجلس خبرگان رهبری که شأن و جایگاه آن به فرموده امام راحل(ره)، تقویت رهبری است با حمایت از ساحت عظیم مرجعیت و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای “مدظله العالی” این اقدام سبک و وقیحانه شارلی ابدو را محکوم و این کار سخیف را در راستای استیصال و زبونی استکبار و صهیونیسم جهانی در رویارویی با قدرت چشمگیر و پیشرفت‌های روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد.

مجلس خبرگان رهبری در این بیانیه از وزارت امور خارجه، دستگاه‌های مسئول و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می‌خواهد در حوزه وظایف خود، نسبت به این اقدام توهین‌آمیز واکنش نشان دهند تا ماهیت و اهداف کثیف گردانندگان این نشریه کینه‌توز و مدعیان آزادی بیان، بیش از پیش برای مردم به ویژه مسلمانان جهان عیان شود.

به گزارش ایرنا، نشریه شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه‌اندازی یک مسابقه بین‌المللی برای رسم کاریکاتور، ویژه‌نامه ۱۴ دیماه ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین‌آمیز به این امر اختصاص داد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.