قطع اینترنت موضعی هنگام کنکور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ با قطع اینترنت در زمان کنکور کاملا مخالفت کردیم و بنا شد فقط به صورت موضعی در حوزه‌های امتحانی قطع شود.

به گزارش شهروند آنلاین، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درخصوص بحث کنکور گفت: دوستان سازمان سنجش همانطور که در رسانه‌ها هم منتشر شد دنبال این بودند که اینترنت به شکل سراسری قطع شود و ما با شدت با این موضوع مخالفت کردیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما اعتقاد داریم که اینترنت مانند هوا می‌ماند و در حال حاضر همه زندگی مردم از جمله اقتصاد، کسب و کار، آموزش، فرهنگ و سرگرمی به اینترنت وابسته شده است و نمی‌توان اینترنت را قطع کرد.

زارع‌پور بیان کرد: مشکل دوستان سازمان سنجش روز گذشته در جلسه شورای بررسی شد و درخواست آنها با 4 شرط موافقت شد.

او افزود: ما به کسانی که در محدوده حوزه امتحانی هستند با اطلاع‌رسانی قبلی پیامی را ارسال می‌کنیم که آمادگی داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بنابراین در شورای امنیت کشور با این ۴ شرط که صرفا در همان ساعت کنکور، در محدوده حوزه امتحانی، اینترنت همراه با اعلام قبلی موافقت شد برای اینکه نگرانی و دغدغه‌هایی که در سلامت کنکور است رعایت شود.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: البته ما اعتقاد داریم روش‌های بسیار پیشرفته‌تر، بهتر و فناوری‌ای برای مبارزه با تقلب در حوزه‌ها وجود دارد که دوستان سازمان سنجش باید به این سمت حرکت کنند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.