درخواست تسلیحاتی یعنی تبلور دانش در ایران

رئیس امور بین‌الملل وزارت دفاع گفت: وقتی صحبت از درخواست دیگر کشورها برای خرید تسلیحات از ایران می‌شود در واقع این بیانگر تبلور دانش جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی است.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار سرتیپ دوم سید حمزه قلندری در نشست دیپلماسی علم و فناوری در هندسه نظم جهانی قدرت با اشاره به اهمیت علم و فناوری در دین مبین اسلام، اظهارداشت: در چارچوب رویکرد اسلام به هیچ وجه نمی‌توان علم و فناوری را از دایره قدرت خارج ساخت؛ چراکه مبانی دینی مکتب اسلام توجه خاصی به حوزه دست‌یابی به علم و دانش افزایی دارد.

او با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دست‌یابی به علم و فناوری گفت: همواره موضوعات و مباحث علمی در صدر مطالبات و توجهات رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار داشته و سابقه توجه خاص به اینگونه مباحث در منظر ایشان به چند دهه قبل برمی‌گردد.

رئیس امور بین الملل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: نگاه ترسیمی فرمانده معظم کل قوا در حوزه بیانیه گام دوم که به بحث تمدن‌سازی اشاره می‌شود، در واقع بر اهمیت حرکت جهشی به سوی علم و دانش تاکید دارد؛ چراکه بدون تفوق علمی و رسیدن به مرجعیت قدرت نمی‌توان تمدن‌ساز شد.

قلندری تصریح کرد: تجربه تاریخی به ما نشان داده است که دشمن در دست‌یابی ملت ایران به تکنولوژی و علم همواره واکنش منفی و سخت نشان داده است. هر گاه ما در جهت دست‌یابی به علم و فناوری حرکت کرده‌ایم دشمن در قالب تبلیغات سوء و اثرگذاری منفی بر افکار عمومی ممانعت کرده است.

او خاطرنشان کرد: حوزه تمدن‌سازی نیاز به یک جهش علمی دارد تا در سایه این حرکت علمی، عقب‌افتادگی‌های تاریخی، جبران شود.

رئیس امور بین‌الملل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: استفاده از دانش دیگران یکی از راه‌های تسریع جهش علمی است و ما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی از شاگردی کردن ابایی نداریم اما از شاگرد ماندن نیز استقبال نمی‌کنیم از این‌رو یکی از راه‌هکارها استفاده از ابزار دیپلماسی است.

قلندری با بیان اینکه صنایع دفاعی امروز هم پیشرو و هم پیشران است، چون در لبه تکنولوژی پیشرفت قرار دارد، افزود: مسلما رسیدن به علم و فناوری جایگاه و سطح جمهوری اسلامی را در عرصه بین‌المللی تغییر می‌دهد، همچنان که وقتی صحبت از درخواست دیگر کشورها برای خرید تسلیحات از ایران می‌شود در واقع این بیانگر تبلور دانش جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.