هراس از نبرد بهاری

کیوسک؛ نگاهی به صفحه یک روزنامه‌های جهان جمعه 13 ژانویه 2023

نیویورک‌تایمز در تیتر گزارش اصلی خود نوشته است صرف‌نظر از خطرات، غربی‌ها برای مسلح‌کردن کی‌یف به تانک با هم مسابقه می‌دهند.

شهروندآنلاین- مقامات غربی نگران بهار پیش‌روی اوکراین در دفع حملات روسیه هستند و به نوشته نیویورک‌تایمز اوکراین تنها یک پنجره باریک برای آماده‌سازی برای مقابله با بهار مورد انتظار روسیه دارد.

نیویورک‌تایمز

عکس یک نیویورک‌تایمز سربازان اوکراینی در حال اسکورت تابوت ولدیمیر کربوت، یکی از رهبران لشکر روسیه را نشان می‌دهد که هفته گذشته در نبرد برای تصرف شهر باخموت کشته شد. این روزنامه در تیتر گزارش اصلی خود نوشته است صرف‌نظر از خطرات، غربی‌ها برای مسلح‌کردن کی‌یف به تانک با هم مسابقه می‌دهند. مقامات غربی نگران بهار پیش‌روی اوکراین در دفع حملات روسیه هستند و به نوشته این گزارش، اوکراین تنها یک پنجره باریک برای آماده‌سازی برای مقابله با بهار مورد انتظار روسیه دارد. طی چند هفته گذشته، موانع یکی پس از دیگری از بین رفته‌اند تا براساس توافق با ایالات متحده در اواخر دسامبر، ارسال یک سیستم دفاع هوایی پاتریوت به اوکراین آغاز شود.

 

دیلی‌اکسپرس

برخی از روزنامه‌های روز جمعه انگلیس خواستار استفاده بیشتر افراد از سری داروهای استاتین‌ هستند که می‌تواند تعداد مرگ‌ومیرهای ناشی از حملات قلبی و سکته را کاهش دهد. روزنامه دیلی‌اکسپرس گزارش می‌دهد که تنها به افرادی که در طول 10 سال در معرض خطر بیش از 10درصدی «عوارض قلبی عروقی» هستند، این قرص‌ها پیشنهاد می‌شود. این روزنامه می‌گوید کارشناسان بهداشت متقاعد شده‌اند که استفاده از این قرص یک بار در روز برای افرادی که کمتر در معرض خطر هستند، جان هزاران نفر را نجات می‌دهد.

 

تایمز

تایمز هم روایت مشابهی از استاتین‌ها را منعکس کرده است؛ این روزنامه می‌نویسد تغییر رویکرد پس از آن اتفاق افتاده است که سر کریس ویتی، افسر ارشد پزشکی انگلستان، هشدار داد هزاران نفر از افراد میانسال به دلیل عدم‌دریافت استاتین‌ها در طول دوران پاندمی و همچنین داروهای مشابه در طول دوران بارداری بر اثر بیماری قلبی می‌میرند.

گاردین

در بررسی دیگر حوزه‌های شبکه ملی بهداشت و درمان انگلیس، گاردین به آخرین اخبار در مورد اختلاف حقوقی بین اتحادیه‌ها و دولت می‌پردازد. این روزنامه می‌گوید استیو بارکلی، وزیر بهداشت، به‌طور خصوصی اذعان کرده که بیش از یک‌میلیون نفر از پرسنل خط مقدم مقابله با همه‌گیری مستحق پول بیشتری هستند؛ با وجود اینکه او مکررا بر این نکته پافشاری می‌کرد که جایزه 1400 پوندی موجود برای سال‌های 2022-2023 تمام آن چیزی بود که دولت می‌توانست بپردازد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.