پیش‌بینی برف سنگین در تهران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا بارش برف در تهران، البرز، قزوین، زنجان، قم و همدان آغاز می‌شود که در تهران بارش برف بیشتر از بارش برف قبلی خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین، صادق ضیائیان در خصوص اخباری مبنی بر بارش ۵ متری برف در برخی از نقاط کشور اظهار کرد:

بارش برف فردا سنگین‌تر خواهد بود.به هیچ عنوان بارش برف ۵ متری در کشور نداشته‌ایم، یک متر نیز معادل ۱۰۰ میلی‌متر بارش است که چنین بارشی را نیز هیچ جای ایران نداشته‌ایم.

او ادامه داد: این مقدار بارش برف صحت ندارد اما احتمال دارد زمانی که جاده‌ها از برف بازگشایی می‌شود برفی که کنار جاده جمع‌آوری می‌شود ارتفاع چندمتری داشته باشد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با تأکید بر اینکه عمدتاً در محور‌های کوهستانی شاهد چنین ارتفاعی از برف هستیم به ورود سامانه بارشی به کشور اشاره کرد و گفت: سامانه بارشی در زمان حاضر به استان مرکزی رسیده است، این سامانه در خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و جنوب زنجان فعال است که این بارش‌ها در کرمانشاه و لرستان به‌صورت برف و حجیم خواهد بود.

ضیائیان با اشاره به بارش‌های شدید باران در لرستان، گفت: فردا علاوه بر استان‌های مذکور، بارش برف در تهران، البرز، قزوین، زنجان، قم و همدان آغاز می‌شود که در شهر تهران بارش برف بیشتر از بارش برف قبلی خواهد بود و باعث بروز مشکلاتی برای تردد وسایل نقلیه خواهد شد.

او اضافه کرد: همچنین فردا در استان گیلان، خراسان شمالی، نیمه شمالی سمنان و خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی شده است./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.