زمان برطرف شدن قطعی گاز صنایع

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قطعی گاز صنایع موقتی است و به زودی با بهبود شرایط جوی و برطرف شدن این محدودیت، تولید صنعتی به روال سابق بازخواهد گشت.

به گزارش شهروند آنلاین،«امید قالیباف» امروز در گفت وگو با ایرنا افزود: محدودیت‌ها و قطعی‌های گاز صنایع ناشی از برودت شدید هوا و در اولویت قرار داشتن مصارف خانگی است و بر این اساس موقتی خواهد بود.

او گفت: پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده شاهد رفع تدریجی محدودیت تامین انرژی برای صنایع باشیم، هرچند در بسیاری موارد از قبل سوخت جایگزین تعریف و تامین شده بود.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درخصوص قطعه سازان خودرو و تامین نشدن انرژی مورد نیاز برای تولید قطعه و رسانیدن به خطوط تولید خودروسازان، تاکید کرد: با توجه به موقتی بودن این قطعی‌ها، این کاهش تولیدها قابل جبران خواهد بود و به نظر نمی‌رسد تاثیر آنچنانی بر برنامه‌های تولید خودرو در ماه‌های پایانی سال داشته باشد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال تا پایان روز چهارشنبه (۲۱ دی‌ماه) ۹۶۵ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد که معادل مجموع تولیدات سال ۱۴۰۰ است و در عمل رکورد تولید پارسال شکسته شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.