احضار سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه

سفیر کره جنوبی در پی اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهوری این کشور در امارات، به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران توسط معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه به او ابلاغ شد.

به گزارش شهروند آنلاین،رضا نجفی در این دیدار با تشریح روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس، اظهارات رئیس‌جمهوری کره را دخالت در این روابط دوستانه و موجب تضعیف صلح و ثبات در منطقه دانست.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه، خواهان توضیح فوری مقامات کره‌ای در مورد این اظهارات شد و بر ضرورت اصلاح فوری این رویکرد تاکید کرد.

نجفی با یادآوری رویکرد غیر دوستانه کره جنوبی از جمله در بلوکه کردن منابع بانکی ملت ایران، تاکید کرد که عدم اقدام موثر کره برای حل مشکلات روابط موجب بازنگری طرف ایرانی در روابط دو کشور خواهد شد.

معاون وزیر خارجه همچنین اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری کره جنوبی در مورد امکان ساخت سلاح هسته‌ای را مغایر با نص پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای دانست و خواهان توضیح طرف کره‌ای در این زمینه شد.

سفیر کره با ارائه توضیحات برخی مقامات کره‌ای در مورد اظهارات رئیس‌جمهوری کره، تاکید کرد که این اظهارات ارتباطی با روابط ایران و امارات یا کره جنوبی ندارد اما مواضع و انتظارات جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع خود منعکس می‌کند.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.