تیم‌های سحر هلال‌احمر آماده اعزام به مناطق زلزله‌زده خوی

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از آمادگی تیم های سحر جهت اعزام به مناطق زلزله زده شهرستان خوی خبر داد

به گزارش شهروند آنلاین؛ سید علی منیری  در این رابطه گفت: با وقوع زمین لرزه، چهارشنبه ۲۸ دیماه به بزرگی ۵.۴ ریشتر در ساعت ۱۳ و ۳۸ دقیقه، تیم های سحر سازمان جوانان استان آذربایجان غربی به ویژه شهرستان خوی، آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند، تا به هموطنان آسیب دیده از حادثه زلزله خدمت رسانی کنند.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: تیم های سحر با هدف جلوگیری از وقوع آسیب های روانی و اجتماعی و کاهش آثار زیان بار حوادث و سوانح در خدمت آسیب دیدگان هستند.
سید علی منیری ضمن اشاره به آمادگی تیم های سحر مستقر در هر شهرستان اشاره کرد: با توجه به حوادث گوناگون مانند سیل، زلزله و وقایع دیگر امدادرسانی‌ها در گذشته بیشتر مربوط به جراحت‌ها و آسیب‌های فیزیکی و جسمی‌بود، تقویت و کمک به فرایند بازتوانی روحی، روانی و اجتماعی آحاد جامعه در بروز حوادث طبیعی را از اهداف تشکیل تیم‌های سفیران حمایت‌های روانی دانست.
وی در ادامه افزود: با برگزاری اردوهای منطقه ای فرماندهان تیم های سحر و آموزش اعضای فعال به عنوان فرمانده تیم سحر شهرستان، این فرماندهان در  زمینه کمک‌های اولیه روانشناختی و راهکارهای ایجاد اعتماد به نفس، امیدآفرینی و آرامش در مردم حادثه دیده آموزشهای لازم را دیده اند.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر فرماندهان تیم هاس سحر در هر شهرستان با سازماندهی تیمی و انتقال مفاهیم و آموزه‌های به سایر اعضا و با نظارت مربیان استانی، آماده خدمت رسانی در حوادث و بلایای احتمالی هستند.
*لازم به ذکر است که عکس خبر، مربوط به فعالیت تیم های سحر در زلزله قبلی شهرستان خوی در مهر ماه ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمعیت هلال احمر است.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.