خطیب جمعه:مجلس و دولت به حرکت زشت اتحادیه اروپا پاسخ قاطع می‌دهند

خطیب نماز جمعه تهران اعلام کرد که مجلس و دولت به حرکت زشت اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران پاسخ قاطع خواهند داد.

به گزارش شهروند آنلاین،حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماز جمعه امروز تهران با  اشاره به  اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران گفت: اینکه آنها سپاه قهرمان و مدیرپرور را مدنظر قرار می‌دهند برای این است که سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی و در عرصه جنگ سخت و نرم است و پشتوانه سپاه و قدرت نرم سپاه همه مردم هستند و تجلی‌اش در بسیجیان عزیز ما در جبهه مقاومت است. امتداد سپاه در بسیجی است که خودش را هر روز بیشتر نشان می‌دهد.

او افزود: شرایط اخیر نشانه استیصال دشمنان است و اروپایی‌ها مثل عروسک خیمه شب بازی عمل می‌کنند و خود گرفتار سرمای سخت و … هستند ومی‌توانستند در اغتشاشات اخیر به هدفشان برسند که نتوانستند و حالا می‌خواهند از طریق  بازی دیپلماتیک به ملت فشار آورند که زهی خیال باطل.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: ان شاءالله مجلس و دولت در قبال این حرکت زشت پاسخ قاطع را خواهند داد.

علی اکبری همچنین با اشاره به بارش برف و باران در آخر ماه جاری برودت هوا گفت: در این مدت بیشتر متوجه نعمت گاز در کشور شده‌ایم و در این ایام دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی بیشتر و بهتر خود را نشان داد. ایران به همت مجاهدان مومن در رتبه سوم تولید گاز در جهان از یک سو قرار گرفته و نمادی از مجاهدت و عدالت پروری برای گسترش خطوط انتقال گاز در میان شهرها و روستاها انجام شده است؛ طوری که تحت پوشش قرار گرفتن گاز از 2 هزار کیلومتر قبل از انقلاب به 38 هزار کیلومتر در بعد از انقلاب رسیده است. خطوط گاز شهری هم از 2 هزار کیلومتر به 420 هزار کیلومتر افزایش یافته و خانواده شهری از یک درصد به 86 درصد به برکت مجاهدت‌های انجام شده رسیده است که همه این دستاوردها به جهاد تبیین نیاز دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه در آستانه ماه بهمن، ماه پیروزی و ماه خاطرات جاودان ملت رشید ایران هستیم، گفت: ملت مظلوم در حالی امسال به ماه بهمن می‌رسد که باز هم یک پیروزی بزرگ را پشت سر گذاشته و به مدد الهی از یک نبرد ترکیبی بسیار پیچیده با حضور همه سران کفر و نفاق و عناصر خائن و خودفروخته که در این میدان وارد شده‌اند و همه تجربه خود را وارد کرده‌ بودند رسید.

او با اشاره به نقشه دشمنان برای براندازی طی ماه‌های اخیر،خاطرنشان کرد: ملت ایران به هدایت امام عالی‌قدر خود توانست از این امتحان سخت سربلند بیرون بیاید. برنامه دشمن جامع، اما محاسبه آنان غلط بود، زیرا نظام محاسباتی دشمن مادی است و از وجود عنایت الهی و ایمان و ریشه ملت ما غافلند و از وجود رهبر حکیم و عالی قدر ما غافل هستند و نمی‌توانند در نظام مجاسباتی خود خوب محاسبه کنند.

او افزود: در این نبرد اخیر دوستان و دشمنان و عظمت انقلاب اسلامی و جایگاه رفیع شهیدان و نقاط قوت و ضعف مان را بیشتر شناختیم. برای این عظمت انقلاب اسلامی و نقاط قوت باید مجددا برنامه‌ریزی کنیم و برای نقاط ضعف باید همت ملی به میدان بیاوریم.

او تاکید کرد: در این ماه‌های اخیر خط تحلیلی رهبر عظیم‌الشان ما یک نکته را یادآوری می‌کند  و آن اینکه ما در یک مقطع حساس در تاریخ هستیم و تعبیر جالب ایشان تعبیر پیچ تاریخی است. این تعبیر اولین بار در سال ۶۹ استفاده شده و فرمودند که پیچ تاریخی نقطه عطف است و تاریخ در خطی می‌رفت، اما در این لحظه به سمت دیگری پیچید، با این نگاه اهمیت دهه فجر بیشتر نمایان می‌شود.

حاج علی اکبری تاکید کرد: امام عزیزمان ۳۰ بار در بیانات خود آن را مطرح کردند و در پیامی به دانشجویان خارج از کشور که بعد از قضایای اخیر در اوکراین بود، فرمودند ساده به آن  نگاه نکنید و آن بخشی از پیج تاریخی جهان است. این یعنی انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را به نفع جبهه حق تغییر داد و گام بلندی به سوی عصر ظهور بود.  رهبر عزیزمان در بیانیه گام دوم پیچ تاریخی را شرح داده است.

او ادامه داد: در شرایط آینده جهان که یک آینده شگفت انگیزی براساس انقلاب شما در راه است، شاید امروز باورش مشکل باشد که  انقلاب اسلامی غیرممکن‌ها را ممکن کرد و افول آمریکا و وابستگانش از جمله رژیم صهیونیستی و اروپا را شاهدیم و  قدرت اقتصادی و سیاسی به آسیا و تغییرات اساسی در نهادهای بین‌المللی اتفاق افتاد.

او افزود: در بیانیه گام دوم مطرح شده که چه چیزهایی را باید مدنظر قرار دهیم.یکی از نکته‌ها،توجه ویژه به حل مشکلات معیشتی و فوریت‌های زیست مردم از جمله تورم و تقویت پول ملی و امداد به اقشار ضعیف است.مساله دیگر مساله تحولی است که باید در نظام اداری کشور رخ دهد.

او گفت: مساله مهم دیگر وحدت و حفظ وحدت و انسجام ملی ما است. مطالبه عمومی ملت ما از مسئولین و ریاست‌جمهوری این است که تحول اداری کشور را تسریع کنند و به امید خدا حال مردم را خوبتر کنند.

او همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب گفت: ماه رجب آغاز فصل نیایش است. مقصد ماه مبارک رمضان  و لیله‌القدر است. تعبیری که در روایات ما برای ماه رجب است، شهرالعظیم بوده و خیلی ماه بزرگی است.

حاج علی اکبری ادامه داد: ماه رجب ماه استغفار است. این ماه شما را شست‌وشو و تمیز می‌کند./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.