بایدنِ پدر وپسر زیر ذره‌بین فدرال

فاکس نیوز نوشت: اولین بار در تاریخ آمریکا قرار است تحقیقاتی به طور همزمان، اما جداگانه از جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا و یکی از فرزندانش، هانتر بایدن در سطح فدرال انجام شود.

به گزارش شهروند آنلاین، فاکس نیوز نوشت: مریک گارلند دادستان کل آمریکا هفته گذشته رابرت هور(Robert Hur) بازرس ویژه آمریکا را برای تحقیقات درباره انتقال بدون مجوز و انبار نامناسب اسناد محرمانه کشف شده در محل کار سابق و اقامتگاه خصوصی جو بایدن در ایالت دلاور منصوب کرد.

هانتر بایدن نیز به طور جداگانه در هدف تحقیقات فدرال درباره امور مالیاتی‌اش از سال ۲۰۱۸ است که به معاملات تجاری غیرقانونی او مربوط می‌شود. بر اساس گزارش منابع مطلع، این تحقیقات بر اساس گزارش‌های فعالیت‌های مشکوک موسوم به (SRS) انجام می‌شود که گفته می‌شود چین و برخی از کشورهای خارجی در تامین مالی آن نقش داشته‌اند.

کویین رابرتز، رئیس اندیشکده بنیاد هریتیج، مورخ تاریخ اولیه آمریکا به فاکس نیوز، گفت: این اولین بار در تاریخ آمریکاست که یک رئیس‌جمهور فعلی و یکی از فرزندانش – در این مورد خاص پسربایدن – به طور رسمی در آمریکا مورد تحقیقات قرار می‌گیرند.

فاکس نیوز نوشت: همچنین این اولین بار است که رئیس‌جمهوری فعلی (بایدن) و دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری قبلی که برای رقابت در انتخابات ۲۰۲۴ اعلام آمادگی کرده، به طور همزمان و جداگانه مورد تحقیقات ویژه بر سر مسائل مشترکی مانند ذخیره‌سازی اطلاعات محرمانه قرار می‌گیرند.

گارلند، نوامبر گذشته جک اسمیت افسر سابق وزارت دادگستری را به عنوان بازرس ویژه منصوب کرد تا در مورد نگهداری اسناد طبقه‌بندی شده توسط ترامپ در اقامتگاهش در مار-آ-لاگو در فلوریدا، تحقیق کند. پیش از آن، پلیس فدرال آمریکا در یورشی بی‌سابقه برخی از این اسناد را که دارای علامت «فوق محرمانه» بودند کشف و ضبط کرد.

این دومین بار است که ترامپ هدف تحقیقات قضائی قرار می‌گیرد. رابرت مولر بازرس ویژه آمریکا در دورانی که ترامپ رئیس‌جمهوری بود، تحقیقاتی را درباره احتمال تبانی او با روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ انجام داد.

مولر بعد از دو سال تحقیقات، مدرکی دال بر اقدام جنایتکارانه یا هماهنگی بین ستاد انتخاباتی ترامپ و مقامات روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ پیدا نکرد.

در دوران ریاست‌جمهوری بایدن، کاخ سفید به سوالاتی در مورد معاملات مشکوک خارجی هانتر و انجام تحقیقات به رهبری دیوید وایس، دادستان آمریکا در دلاور پاسخ داده است.

بایدن بارها صحبت با پسرش در مورد این سرمایه‌گذاری‌های تجاری را رد کرده است.اوهمچنین از زمان کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ اطلاع یا دخالت در سرمایه‌گذاری‌های تجاری پسرش را تکذیب کرده است.

فاکس نیوز اولین بار در اکتبر ۲۰۲۰، پیش از آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری، وجود نوعی تحقیق درباره هانتر بایدن را گزارش کرد. در آن زمان مشخص شد که پلیس فدرال آمریکا لپ ‌تاپ متعلق به هانتر بایدن را به عنوان بخشی از تحقیقات جاری در مورد پولشویی ضبط کرده است.

هانتر بایدن در دسامبر ۲۰۲۰ پس از انتخاب پدرش به عنوان رئیس‌جمهوری تحقیقات در مورد «مسائل مالیاتی»‌اش را تایید کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.